2012. december. 04. 13:45 MTI Utolsó frissítés: 2012. december. 04. 15:24 Sport

Hogyan veszítettük el Janics Natasát?

Ne gyűlöljetek! címmel könyvet írtak Janics Natasáról, amelyet kedden mutattak be. A könyv célja, hogy mindenki megérthesse, mi is történt az utóbbi évtized egyik legeredményesebb női kajakosával.

Ne gyűlöljetek! címmel könyvet írt Douchev-Janics Natasáról Csonka Gábor, a háromszoros olimpiai bajnok kajakos volt menedzsere, valamint szerzőtársa, Dlusztus Imre.

A Hogyan veszítettük el Natasát alcímet viselő mű keddi, budapesti bemutatóján elhangzott: a két szegedi barát október 24-én döntött úgy, hogy papírra veti a versenyző történetét, hogy mindenki megérthesse, mi is történt az utóbbi évtized egyik legeredményesebb női kajakosával. Ahogy Csonka Gábor fogalmazott: a könyv Natasához illő gyorsasággal készült el, négy hét alatt a nyomdába került és néhány napja elindult a terjesztése.

A szerzők szerint a könyvben számos olyan tény, összefüggés, adat kerül napvilágra, amely az eddig ismerteknél pontosabban mutatja be, Magyarország hogyan veszítette el Douchev-Janics Natasát. A kötetben megszólal többek között a volt edző, Kovács László, a szegedi klub vezetője, Petrovics Kálmán, valamint a versenyzőtárs, Kovács Katalin és maga a főszereplő is.

A 2999 forintba kerülő könyvet sok fotó színesíti.

A bácskapalánkai születésű, magyar-szerb kettős állampolgárságú versenyző szeptember 27-én jelezte a magyar szövetségnek (MMKSZ), hogy Szerbiában akarja folytatni a pályafutását, mert férje állást kapott a Szerb Olimpiai Bizottságtól, és szeretnék egyben tartani a családot. Az MKKSZ felkészülési hozzájárulás címén 150 ezer eurót (42 millió forintot) kért a távozó sportolóért, az összeget azonban senki nem fizette ki a múlt pénteki határidőig. Jelen állás szerint Douchev-Janics Natasának az országváltás miatt két évet ki kell hagynia, bár bolgár férje, egyben edzője, Andrian Douchev a múlt héten kijelentette: felesége - függetlenül attól, hogy az MKKSZ nem adta ki a versenyzési engedélyét - jövőre is indulni fog nemzetközi viadalokon.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.