Janics kap olimpiai életjáradékot, ha magyar állampolgár marad
Janics Natasa jelenleg csak életkora miatt nem jogosult olimpiai életjáradékra, ha viszont Szerbiában is megtartja magyar állampolgárságát, 35. életévének betöltése után megkaphatja a pénzt.
Amennyiben országot vált, ám megtartja a magyar állampolgárságot, 35. életéve után megkapja az olimpiai életjáradékot a magyar államtól Douchev-Janics Natasa háromszoros olimpiai bajnok kajakos.
Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke az MTI-nek szerdán elmondta: Janics jelenleg csak az életkora miatt nem jogosult járadékra, hiszen a további feltételek – olimpiai érmes, magyar állampolgár és Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkezik – adottak.
A 30 esztendős kajakos férje, egyben edzője, Andrian Douchev Szerbiában kapott állást, emiatt a versenyző távozni készül szülőhazájába, Szerbiába. Janics, aki Londonban Kovács Katalinnal kettesben második, egyesben harmadik lett, már elkérte kilépő papírjait szegedi egyesületétől.
Az olimpiai életjáradék nem fix összeg. Az olimpiai bajnokok esetében a Központi Statisztikai Hivatal által számított, a bérből és fizetésből élők előző évi, országos szintű bruttó nominál átlagkeresetének megfelelő összeg, ami 2011-ben 213 100 forint volt.
Janics mellett további kajakosok válthatnak országot. A hétszeres világbajnok Benedek Dalma jelezte, férje, Dusan Ruzicic miatt a jövőben szerb színekben indul. Sajtóértesülések szerint a vb-bronzérmes Sarudi Alíz Cipruson folytatja pályafutását, míg a kilencszeres vb-első Paksy Tímea Ausztriába távozna.
A szabályok értelmében a versenyzők jövőre akkor szerepelhetnek más ország színeiben, ha ezt hivatalosan szeptember 30-ig, azaz most vasárnapig jelzik a magyar szövetségnél.
Kézilabda-Eb: a revánson túl is sok múlhat a magyar-svéd meccs végeredményén
Fontos meccset játszik este hattól a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon: ha sikerül legyőznie a svéd csapatot, jó esélye van a legjobb négy közé jutni.