Háromszor örülhettek a britek: férfi távolugrásban, női hétpróbában és férfi tízezer méteren is ők vitték el az aranyérmet. És az is kiderült, ki a leggyorsabb nő 100 méteren.
A délutánt a gyaloglók kezdték meg, ahol meglepetésre egy mindössze 19 éves kínai, Ding Chen nyert, de ő bezzeg olimpiai csúccsal, és honfitársai is szorosan követték. Bár az ezüstöt Errick Barrondo vitte haza Guatemalába, a bronzérmet és a 4. helyet szintén kínaiak szerezték meg. Helebrandt Máté képviselte hazánkat aki végig kőkeményen menetelve egyéni csúccsal ért célba ( ami sokszor a bírók miatt eleve nem egyszerű dolog, két intés után sokakat kizártak itt is) és végül 32. lett az 56 fős mezőnyben.
A női hétpróba eljutott a végkifejlethez, a 800 méter előtt már szinte csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a bűvös 7000 pont Jessiva Ennisnek. Ahhoz 2.06 s-on belül kellett volna futnia és a brit meg is próbálta de végül elmaradt ettől az időtől, ráadásul 300 méterrel a cél előtt többen megelőzték. Ennis azonban erre a két napra készült évek óta és emberfeletti erőket mozgósítva az utolsó 80 métert már ismét az élen tette meg és elsőként célba érve lett olimpiai bajnok. Eredménye 6955 pont, ami új brit csúcs de az érzések amiket láthattunk a befutó után az arcán, mindent elárultak érzelmeiről. Utána volt némi vita az érmek sorsát illetően: először a 800 méter után kizárták a német Lilli Schwarzkopfot, de óvás után mégis övé lett egyéni csúccsal az ezüst, míg az orosz Chernova felfutott a dobogóra. A 2004-es ezüstérmes, tízpróba-világcsúcstartó Austra Skujyte hátracsúszott az 5. helyre, még az ukrán Yosypenko is elé került a 800 méter után, pedig 6 számot követően a litván még második volt. Farkas Györgyinek is jól sikerült a zárószám: bár egyéni csúcsától picit elmaradt, de végül 22. helyen zárt (Pekingben 28. volt).
A férfi távolugrásban akkor ugrott a világranglistát vezető Greg Rutherford, amikor Ennis 800 métert futott, így dupla volt az öröm, mikor kiderült, hogy a brit csúcstartó megnyerte a távolugrás aranyérmét. Hihetetlenül szoros verseny volt egyébként, a 3-5. hely között mindössze egy-egy cm volt, és az ezüstérmes Michel Watt is csak utolsó kísérletére ugrott 816 cm-t, addig 812-vel előzte meg a végül 811 cm-el bronzérmes Will Claye-t. Őt 811 cm-el a svéd Torneus és 810 cm-el Sebastian Bayer követte. A másik brit, korábbi modell, Chris Thomlinson rontott ezen a sormintán, ő 807 cm-el lett 6.
Egy aranyérem pluszban kezdődött a férfi 10000 méter, hiszen Mohamed Farahtól várták az est újabb diadalát, Rutherford győzelme szinte grátisz volt. Mo Farah is csakúgy, mint Ennis, évek óta készült erre a pillanatra. A pillanat itt fél óráig tartott és végig egy kupacban haladtak a jobb futók, köztük két Bekelével. Az egyik a címvédő volt, és aki nem ismerte őket korábbról vagy mozgásról, az végig azt találgathatta, melyikük melyik: elöl a rajtszámukra annyi volt ráírva csak, hogy Bekele, és ugye a rajtuk lévő válogatott mez is egyforma volt. De nem is ők lettek aztán a főszereplői a számnak: Farah 400 méterrel a vége előtt begyújtotta a rakétákat és ellépett. A többiek követték. de lehajrázni most senki nem tudta, így a brit megszerezte hazája harmadik aranyérmét egy estén. Mögötte meglepetésre edzőtársa, az amerikai fehér bőrű Galen Rupp ért be, a bronzérem pedig a „gyengébb Bekele”, Tariku nyakába került. A címvédő végül nem került dobogóra, így már csak a tegnapi női bajnok, Tirunesh Dibaba duplázhat a hosszú távokon (10 és 5 ezer m), hiszen ő nyert Pekingben is ezeken a távokon és tegnap 10 km-en már megvédte címét. Most következhet az 5000 m.
A hölgyeknél kiderült, ki a leggyorsabb 100 méteren. Legalább öt esélyese volt a versenynek, jamaikai-amerikai háziversenynek néztünk elébe. A rajtot aztán a címvédő, a jamaikai Shelly-Ann Fraser-Pryce kapta el és tulajdonképpen innentől kezdve megállíthatatlanul száguldott végig a pályán, szinte a rajtgéptől a célvonalig az élen futva. A második helyre az amerika Carmelita Jeter, míg a bronzérmes pozícióba Veronica Campbell-Brown futott be. Allyson Felix 5. lett, őt honfitársnője, a korábbi távolugró-világbajnok, Tianna Madison előzte meg. Az apró, de nagyon szimpatikus bajnok tehát megvédte címét és erre készül holnap este a férfiaknál Usain Bolt is. Az ő legnagyobb ellenfele a tavalyi világbajnok Yohan Blake lehet, aki hazája bajnokságán meg is verte a világcsúcstartót.
Ami a briteknek a szuper szombat, az reményeink szerint nekünk a bomba vasárnap lehet: Pars Krisztián 21:20-tól az aranyért lép dobókörbe. Idén ő dobta a legnagyobbat, de egy aranyhoz mindennek tökéletesen össze kell állnia. Fejben nagyon készül és hihetetlenül elszánt. Szorítsunk Krisztiánnak, hogy vasárnap minden a tervei szerint alakuljon és akkor azt hiszem, mi is boldogok leszünk
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.