Ahogyan korábban Németországban, most Olaszországban indultak meg a találgatások arról, hogy szerepelnek-e meleg focisták a válogatottban. Hogy miért nem coming outolnak a meleg labdarúgók, az sejthető abból a gúnyos hangnemből, ahogyan egyik csapattársuk, Antonio Cassano csatár reagált, amikor újságírók a kérdést firtatták.
Két éve, amikor a nagy öreg, Michael Ballack kimaradt a világbajnokságon szereplő német válogatottból, de a helyére lépő fiatalok látványos játékkal bronzérmet szereztek, Ballack ügynökének nyilatkozata robbant a német sajtóban. Michael Becker arról beszélt, hogy a német válogatottban "egy rakás buzi van", és a csapat technikásabb játéka is nekik köszönhető, viszont az "elpuhult melegeket" hibáztatta azért, hogy a csapat nem jutott be a vébédöntőbe. Becker nyilatkozatát ki-ki ízlése szerint kommentálta, de a futballisták nem coming outoltak.
Most az olasz válogatottat érte el a meleg futballisták témája, és hogy mennyire tabunak számít ez, az abból is világosan látszik, ahogyan a válogatott csatára, Antonio Cassano reagált, amikor egy keddi sajtótájékoztatón a csapatban játszó meleg focistákról faggatták. Az egyébként a tréfára mindig kapható Cassano láthatóan viccnek tartotta a témát, és élcelődve kezdett buzizásba. "Buzik a csapatban? Nem értettem a kérdést" - nevetgélt, amikor szembesítették egy melegjogi aktivista állításával, amely szerint a csapatban több meleg és biszexuális focista is játszik. Aztán - továbbra is gúnyt űzve a kérdésből - hozzátette, "ha buzik, az az ő bajuk", és reméli azért, hogy nincsenek a csapatban.
A témát a legcsekélyebb empátia nélkül megközelítő Cassano szavaira azonnal reagált az újságíró-aktivista, Alessandro Cecchi Paone, aki szerint a csatár úgy viselkedik, mint egy boldogtalan heteroszexuális, aki támad és sérteget, akinek gondjai vannak önmagával és a másik ember tiszteletével is. Cecchi Paone egy esti rádióműsorban kifejtette, hogy kapcsolata volt az egyik válogatott focistával, az árulta el neki, hogy ki a másik meleg, innen tudja, hogy ketten vannak melegek a csapatban. Az Arcigay melegszervezetet is vezető újságíró ezután elmondta, kik azok, akiket metroszexuálisnak tart. A metroszexuális elsősorban piperkőc férfit jelent, de elképzelhető, hogy Cecchi Paone valamiféle átmenetet ért rajta a hetero- és a homoszexualitás között. (Egyes olasz híradások eleve homo- és biszexuális válogatott focistákról írtak.)
Cecchi Paone szerint Sebastian Giovinco, Riccardo Montolivo és Ignazio Abate metroszexuálisok, de azt nem említette, hogy ezt mire alapozza. Mindenesetre arra buzdította a csapatban lévő melegeket, hogy büszkén vállalják melegségüket és nyugtassák meg Cassanót, utóbbit pedig a rádión keresztül meghívta egy ebédre, amelyen elmondhatná neki, hogy semmilyen kárt nem okoz, ha melegek játszanak a válogatottban.
Cassano azután este már visszakozott, azt mondta magáról, hogy nincsenek homofób érzelmei, nem akart megsérteni senkit és nem is vonja kétségbe senkinek a szexuális szabadságát.
Az olasz internetes fórumokon egyből megindult a találgatás, hogy kik lehetnek a válogatott meleg tagjai, de az állítólagos érintettek még nem coming outoltak, pedig áprilisban maga a szövetségi kapitány, Cesare Prandelli biztatta a homofóbia ellen szólva arra a válogatott meleg tagjait, hogy vállalják nyíltan homoszexualitásukat.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.