Fantasztikus izgalmakat hozott a Bajnokok Ligája elődöntőjében a Barcelona-Chelsea visszavágó. Az angol csapat kétgólos hátrányból, tíz emberrel egyenlített, az év legnagyobb bravúrját bemutatva - a kékek lesznek ott a fináléban, a Barcelona pedig egy hét alatt alighanem minden fontos sorozatot elbukott.
Barcelona - Chelsea 2-2 (2-1) |
Barcelona, Camp Nou, játékvezető: Cakir (török)
BARCELONA: Valdés – Puyol, Piqué (Dani Alves), Mascherano – Xavi, Busquets, Iniesta – Cuenca (Tello), Messi, Fabregas (Keita) – A. Sánchez. Vezetőedző: Josep Guardiola
CHELSEA: Cech – Ivanovics, G. Cahill (Bosingwa), Terry, A. Cole – Mikel, Raúl Meireles – Mata (Kalou), Lampard, Ramires – Drogba (Torres). Menedzser: Roberto Di Matteo
Gól: Busquets, Iniesta ill. Ramires, Torres
Kiállítva: Terry |
Drogba a kezdőcsapatba került a londoniaknál, Guardiola viszont kihagyta a szélső hátvédeket, berakta ellenben Cuencát és - a várakozásoknak megfelelően - Fabregast a kezdőbe.
Természetesen a hazaiaké volt az első helyzet, a 3. perben Messi az oldalhálóba lőtte a Sancheztől visszakapott labdát. Az első tíz perc megmutatta, milyen lesz a többi nyolcvan: a Chelsea szinte nem is törte magát, hogy a mezőnyben labdát szerezzen, mint egy kézilabdacsapat, hátravonulva várta az ellenfelet.
Ugyanakkor hamar felbomlott az eredeti hadrend a vendégeknél, az elcsúszás közben megsérült Cahill helyett Bosingwát kellett behoznia Di Matteónak, Ivanovics pedig beljebb került a védelemben.
Victor Valdes úgy gondolhatta, ezek után hulljon náluk is a férgese, és egy kijövetelnél letarolta Piquét, akit szintén le kellett cserélni. Ezután jött az első nagy ziccer, Fabregas sarokkal tette Messi elé a labdát a 16-oson belül, a csatár pedig Cechbe lőtte az álompasszt.
A félidő hajrája előtt szerezte meg a vezetést a Barcelona: épp a csereként beállt Dani Alvestől indult egy szöglet után az akció, Messinek tette ki balra, aki középre passzolt, Busquets pedig a hálóba. Összesítésben egyenlített a Barca.
Rögtön ezután a török játékvezető egyszer csak kiállította Terryt. A rutinos hátvéd a lassítás alapján labda nélkül szabálytalankodott Sanchezzel, hátulról beletérdelt. Hogy miért, csak ő tudja. A Chelsea mindkét belső védőjét elvesztette a félidő végére.
Meg úgy festett, a párharcot is: Messi indításából Iniesta kilőtte a bal sarkot a 43. percben, 2-0 - ha eddig voltak lelki gátjai a Barcelonának, ezután alighanem megszűntek.
Csakhogy a Chelsea ezúttal is eljátszotta, amit otthon: a félidő legvégén eljutott egy helyzetig és kihasználta. Lampard prímán hintette a védők mögé a labdát, a brazil Ramires pedig futtából, nacionáléjához méltó finomsággal alányúlt és Valdes fölött a kapuba emelt, káprázatos gól volt.
A szünetben tehát továbbjutásra állt a Chelsea, mindenki pontosan tudhatta, mi lesz a folytatásban. Sokáig nem húzták az angolok, Fabregasnak Drogba csúszott be rossz ütemben a 16-oson belül. A 11-eshez Messi állt oda, aki még soha nem lőtt gólt a Chelsea-nek - és a lécet találta telibe.
Fokozódott a feszültség, amit néhány sárga lap is jelzett, benne volt a meccsben a balhé, mert az angolokon irtózatos lett a nyomás.
Nem sorjáztak a Barca-helyzetek, de az emberelőnyben lévő hazaiak szinte rongyosra járatták a labdát, a Chelsea embertelen hősiességgel igyekezett ellensúlyozni a létszám- és tudásbeli különbséget.
A hajrá már szívbetegeknek garantáltan nem ajánlott izgalmakat hozott. Sanchez gólját Alves lesállása miatt nem adta meg a játékvezető, aztán Messi az este folyamán másodszor is eltalálta a kapufát.
Petr Cech a nagy vezérek minden tartásával állta útját a hazai rohamoknak, de kérdés volt, ki lehet-e bírni tíz emberrel ekkora nyomást.
És amire talán épeszű ember nem számított: a csereként beszálló Fernando Torres révén a Chelsea lőtte a mindent eldöntő gólt. A Camp Nouban még Atletico Madrid-játékosként is rendre betaláló spanyol egyedül vitte a teljesen kinyíló Barca kapujára a labdát a 91. percben, elfektette Valdest és mindent eldöntött.
A Chelsea fennállása második BL-döntőjét játszhatja Münchenben, eldőlt, hogy idén sem lesz címvédés az elitligában - és Lionel Messi, ki tudja, mióta először, tragikus hőse lett egy kulcsmérkőzésnek.
A Chelsea ellenfele a fináléban a szerdai Real Madrid-Bayern München meccs továbbjutója lesz.
Kézilabda-Eb: a revánson túl is sok múlhat a magyar-svéd meccs végeredményén
Fontos meccset játszik este hattól a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon: ha sikerül legyőznie a svéd csapatot, jó esélye van a legjobb négy közé jutni.