Svédország csapata 24-19-re legyőzte a magyar válogatottat a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében. Hiába játszott Mátéfi Eszter csapata remekül az első félidőben, a végén kikapott és nyolc közé sem jutva búcsúzott az Eb-től.
A franciák svédek elleni győzelme, és az annak nyomán támadt elődöntős esély új lendületet adott a hollandok elleni zakó után szétesett magyar csapatnak, és elszántan kezdték utolsó középdöntős meccsüket. Az első magyar támadás több, mint egy percig tartott, de megérte kivárni, mert Szucsánszki Zita gólt szerzett a végén. Ezt sorozatban még háromszor megismételte, és az első félidőben a magyar csapat támadásainak motorja volt.
Rajta kívül Pálinger Katalin volt a másik kulcsember, aki újra fantasztikus formában védett, de láthatóan az egész csapat kiheverte a hollandok elleni nyolcgólos zakót, és lendületesen játszott a svédek ellen. Az ellenfél támadásait eleinte nyitott védekezéssel vártuk, ami a meccs elején be is vált, de később visszazártunk hatos falra. Az összeszedett játéknak köszönhetően az első félidő teljesen megérdemelt, 12-10-es magyar vezetéssel zárult.
A második periódusban a vártaknak megfelelően elkezdtek nyomni a svédek, aminek a végén a meccs 38. percében sikerült egyenlíteniük (15-15), és innetől kezdve fej-fej mellett haladt a két gárda. Az utolsó negyedórában azonban nekünk semmi sem sikerült, nyolc-tíz percig például nem is tudtunk gólt szerezni, így átvették és tartották a vezetést a svédek.
A hajrára elfáradt a magyar csapat, meccs vége előtt négy perccel Szekeres Klárát két percre kiállították a román bírók, így a hajrá a skandinávoké volt. öt emberrel képtelenek voltunk tartani a Linnea Torstenson vezette svéd csapatot. A meccs vége 24-19 lett oda, a magyar csapat így ötödik a középdöntős csoportjában, ahol csak az ukránokat előzi meg, és 9. vagy 10. helyen zárja a kontinensviadalt.
"Közel negyvenöt percig bírtuk erővel, addig jól játszottunk - értékelt a lefújás után Mátéfi Eszter szövetségi kapitány. - A hajrára viszont elfáradtunk, nem tudtunk újítani, elmaradtak a gólok. Sajnálom, mert tisztességesen küzdöttünk. Amennyiben Görbicz vagy Zácsik ismét a csapat rendelkezésére áll, újabb lehetőségek jönnek, és ez az eredményekben is megmutatkozik majd."
Svédország győzelmével viszont bejutott az Európa-bajnokság elődöntőjébe, története során először.
A csoportállásokat megtekintheti ide kattintva!
IX. NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA ÉS NORVÉGIA, 2010 |
KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT, 3. FORDULÓ: Gólszerzők: Torstenson 8/3, Johansson 6, Wiel Fredén 4, Gulldén 2, Boson 2, Rosengren Jacobsen 1, Flognman 1 ill. Szucsánszki 8/3, Bulath 3, Szabó 2, Vérten 2, Kovacsics 2, Szamoránsky 1, Kovacsicz 1 |
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.