2010. november. 30. 14:55 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 30. 14:57 Sport

Marcel Desailly ghánai szövetségi kapitány lehet

A francia labdarúgó-válogatottal 1998-ban világbajnok Marcel Desailly neve is szerepel azon az ötfős listán, akik közül kikerülhet a ghánai nemzeti csapat új szövetségi kapitánya.

Az afrikai ország futballszövetsége kedden jelentette be, hogy a jelöltekkel személyesen is tárgyalni fog. A listán szerepel a szerb Goran Stevanovic, a portugál Humberto Coelho, a ghánai Herbert Addo és a német-török Can Vanli is. A 42 éves, ghánai származású Desailly az 1998-as vb-cím után 2000-ben Európa-bajnok lett, 2001-ben és 2003-ban Konföderációs Kupát, a francia Olympique Marseille-jel 1993-ban, az olasz AC Milannal pedig 1994-ben Bajnokok Ligáját nyert. A 116-szoros válogatott védő 2006-ban vonult vissza, de edzőként még sehol sem dolgozott. 

A szerb Milovan Rajevac, a ghánaiak legutóbbi szövetségi kapitánya szeptemberben mondott le, miután nem írta alá új, négy évre szóló szerződését. Rajevac irányításával a ghánai együttes az idén az Afrikai Nemzetek Kupája döntőjéig menetelt, a dél-afrikai világbajnokságon pedig a negyeddöntőig jutott.

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.