2010. június. 13. 13:33 Szegő Iván Miklós Utolsó frissítés: 2010. június. 13. 15:23 Sport

Potyagóllal nyert Szlovénia Algéria ellen

A szlovén kapus, Handanovic remek megmozdulásaira volt szükség, hogy az algériai rohamokat állja a szlovén csapat a dél-afrikai focivébé vasárnapi első találkozóján, az első percekben. Azután unalomba fulladt az első félidő, majd a második is. A második játékrészben Ghezzal kiállítása után kicsit megélénkült a meccs: a szlovén Koren távoli lövése az angol-amerikai meccshez hasonló potyagólt hozott: most Chaouchi algériai kapus nyúlt mellé, így Szlovénia nyert 1:0-ra.

Handanovic először egyhatalmas szabadrúgást - Belhadj lövéséről van szó - hárított a harmadik percben, majd a rákövetkező szögletnél mozdult ki remekül a kapujából.

Az algériai válogatottat az elemzők tulajdonképpen egy francia B-válogatottnak tartják, a keretben több olyan játékos szerepel, aki még korosztályos Európa-bajnokságot nyert - igaz, akkor még francia színekben. Később visszaestek, és az algériai szövetség megkereste őket, és így ők is játszanak most az afrikai csapatban.

Ami a meccset illeti: az első percek algériai rohamai után elcsendesett a találkozó, a tűző napon aligha várható nagy iramú mérkőzés Polokwanéban, a Peter Mokaba stadionban, bár a hírek szerint nincs túl meleg az afrikai télben.

A 20. perctől a szlovének egy kicsit erőteljesebben támadnak, ekkor az algériai kapusnak kellett védenie néhány alkalommal. Ettől függetlenül a meccs rendkívül unalmas, alig-alig akad valamirevaló akció a pályán.

A 36. percben csoda történt: egy beadásból kapura támadott az egyik csapat: az algériai Halliche azonban a kapu mellé fejelte a labdát. A 42. percben a szlovének kapura lőttek, Birsa löketét azonban védte az algériai kapus, Chaouchi. Ezután szinte "eksztázisba" estek a szlovénok, hiszen eljutottak megint a másik kapu elé: ekkor Birsa még egy gyenge lövést eresztett - természetesen jócskán az algériai kapu mellé.

A félidő így 0-0-lal zárult, ami nem meglepetés, hiszen csak a francia-uruguayi meccs hozott hasonlóan ötlettelen és eseménytelen játékot eddig a vébén.

Újabb borzalmas félidő

A második félidő elején egy kicsit élénkült a játék, de továbbra sem történt hátborzongatóan izgalmas esemény. A második játékrészben is végül visszaesett a játék színvonala, nehéz lenne felidézni ebből az időszakból komolyabb ziccereket.

A második félidő végén Ghezzal állíttatja ki magát az algériai csapatból: kezezése miatt kapta meg második sárgáját, azaz a piros lapot. Ghezzal egyébként csak az 58. percben állt be, és tizenöt perc alatt, a 73. percre gyűjtötte be a két figyelmeztetést.  

Pár perc múlva Handanovic passzolt rosszul az egyik védőhöz, aki nem figyelt, így egy algériai törhetett kapura, ekkor azonban Handanovic kapus javított: kivetődéssel szerezte meg a labdát.

Potyagóllal vezetnek a szlovénok

Ghezzal kiállítása után megélénkült a meccs. A szlovén csapatkapitány, Koren távolról, nem túl erősen csavart kapura, amely előbb a földön, majd a vetődő algériai kapus, Chaouchi karján pattant meg, így potyagól született, bár nem akkora potyagól, mint az angol-amerikai meccsen, amikor Green angol kapus védte be Dempsey gyenge lövését.

A meccs végén néhány durva szabálytalanság történt, mindez "méltóan" zárta a vébé egyik legrosszabb mérkőzését, ahol a szlovénok találtak egy gólt. Ami a legérdekesebb, hogy ezzel a csoportelsőséget is megszerezték délnyugati szomszédaink, hiszen az első forduló másik meccsén a csoportban Anglia és az USA döntetlent játszott.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.