2010. május. 02. 14:36 MTI Utolsó frissítés: 2010. május. 02. 13:56 Sport

Női kézilabda NB I – Előny a Győrnél

A Győr simán, 35-21-re legyőzte a vendég Debrecent a női kézilabda NB I döntőjének első, vasárnapi mérkőzésén, és ha jövő szombaton a hajdúsági csapat otthonában is diadalmaskodni tud, akkor megvédi címét.

A DVSC csak az első negyedórában tudta megszorítani esélyesebb ellenfelét, utána már egyértelműen az ETO akarata érvényesült.

Női NBI, Arany Ászok rájátszás, döntő, 1. mérkőzés:
Győri Audi ETO KC – DVSC-Korvex 35-21 (16-9)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1- 0 a Győr javára. A következő mérkőzést szombaton rendezik Debrecenben. Az esetleges harmadik meccset május 15-én tartják ugyancsak Győrben.

Kimaradt helyzetekkel indult a finálé, az első gólt a vendégek szerezték, és az első 12 percben remekül játszottak (4-6). Ahogy Görbicz és Mravikova is magára talált, sorozatban négyszer volt eredményes az ETO. Időt kért a DVSC, ám ez sem törte meg a rivális lendületét. Fokozatosan nőtt a különbség, miután a vendégek büntetőt is rontottak, és hét perc alatt csak egyszer vették be egy „edzésbaleset” miatt monoklival játszó Pálinger kapuját.

A második félidő elején Bognárról két győrit is kiállítottak, ám így sem apadt a győriek komoly előnye. Görbicz bravúros gólokkal szórakoztatta a szurkolókat, és a 42. percben már 23-13 volt az állás.

A folytatásban még nagyobb lett a különbség, a győriek a hajrában pedig már a cserejátékosokat is szerepeltették. Óriási fordulatnak kell beállnia ahhoz, hogy jövő szombaton ne a Győr legyen a bajnok.

párizsi olimpia 2024
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.