A magyar jégkorong-válogatott második helyen végzett a Divízió I-es világbajnokságon. Az IIHF már kisorsolta a 2011-es csoportellenfeleket, Magyaroszág pedig jó eséllyel pályázik a jövő évi vb rendezésére.
„A helyzet az, hogy szeretnénk megpályázni a 2011. áprilisi Divízió I-es világbajnokság valamelyik csoportját, így Budapest újra jégkorong világbajnokságot rendezhetne – mondta a hvg.hu-nak Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorong Szövetség főtitkára. – A csoportkialakítás már megtörtént, jövőre Japánt, Dél-Koreát, Hollandiát és Spanyolországot kaptuk valamint a németországi A csoportos világbajnokság erősebbik kiesőjét. Ez nagy valószínűséggel a Dánia, Franciaország, Olaszország, Kazahsztán négyesből fog kikerülni, de lehet Lettország vagy Norvégia is.”
A Divízió I-es csoportok kialakításánál mindig az előző év helyezései számítanak, a nemzetközi szövetség (IIHF) így próbál közel azonos erősségű, csoportokat kialakítani. A világbajnokság rendezésére pedig a hírek szerint egyedül pályázunk, és ha nem jön közbe semmi, 2002, 2003 és 2005 után 2011-ben Magyarország újra Divízió I-es vb-rendező lehet.
"A május eleji igazgatósági ülés egyik fontos témája lesz a világbajnoki rendezés ügye, és addig az előkészületeket is megtesszük – nyilatkozta lapunknak Studniczky Ferenc, a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke. – Az A csoportos világbajnokság ideje alatt (május 7-23.) lehet benyújtani a pályázatot, és a május 18. és 22. között zajló kongresszuson születik meg az IIHF döntése. Mint a Divízió I-es mezőny egyik legerősebb csapata, jó eséllyel pályázunk a rendezésre, ráadásul nemzetközileg is elismerik a magyar szervezést. Ugyanakkor lehet számítani arra, hogy az A-csoportból kieső ország is benyújtja majd a pályázatát.”
Az elnök elmondta, hogy elsődleges szempont a vb-rendezés szempontjából a közönség kiszolgálása, ebből a szempontból pedig a Papp László Budapest Sportaréna (befogadóképesség: 9 ezer fő) és a Debreceni Főnix Csarnok (befogadóképesség: 4500 fő) lenne a legalkalmasabb. „Én személy szerint ezekben a helyszínekben gondolkodnék, de ezt az igazgatósági ülés dönti majd el” – tette hozzá Studniczky.
"A szövetség évi 200 millió forintból gazdálkodik, ami jobb években felmehet 260 millióra is. Ennek 60 százalékát a szponzorok adják, 20 százaléka a rendezvényekből jön be (jegyek), 10 százaléka a tagi befizetésekből és megint csak tíz százaléka az állami támogatásból. Egy Divízió I-es világbajnokság rendezése körülbelül 80-100 milliós költségvetéssel bírna, aminek döntő része szerintem a jegyeladásból be is jönne. Mivel a magyar szurkolók most Ljubljanába is mintegy 1500-an jöttek el, szerintem itthon az öt magyar meccsen biztosan teltház lenne."
Csak összehasonlításképpen: a tavalyi Magyarország - Kanada jégkorongmeccs budapesti rendezése 60 millió forintjába került a szövetségnek.
TED SATOR JÖVŐJE |
"Ted Satorrel egyéves szerződést kötöttünk tavaly - mondta Studnicky Ferenc. - A szerződésben foglalt pontokat teljesítette, ami egyrészt a magyar jégkorong-válogatott átalakítását jelentette, másrészt a Magyar Jégkorong Szövetség az idei Divízió I-es világbajnokságon az első két hely valamelyikét jelölte meg célként. Ezzel a nyomást is szerettük volna levenni az ő és a játékosok válláról. Ennek megfelelően én és a szövetség is pozitívan értékeljük a vb-t. A kapitány jövője is az igazgatósági ülés egyik témája lesz, én pedig leülök beszélni Teddel is, hogy hogyan képzeljük el a jövőben a közös munkát." |
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.