Díjazták a magyar vívósport legjobbjait
A tavalyi teljesítmények alapján a vívósport hazai legjobbjait - versenyzőket, edzőket, csapatokat, szakosztályt, versenybírót - díjazott csütörtökön a sportági szövetség (MVSZ) Budapesten. A kategóriák felében a kard szakág képviselői vehettek át jutalmat.
Amint az már korábban ismertté vált, a 2009-es év legjobb vívója a férfiak mezőnyében Decsi Tamás, a nőkében pedig Nagy Orsolya lett, mindkét kardozó bronzérmes volt az antalyai világbajnokságon. Az év csapata címet a Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter összeállítású világbajnoki második férfi párbajtőr-válogatott érdemelte ki.
A kerekesszékesek közül a tőrben és párbajtőrben Európa-bajnok Juhász Veronika teljesítményét értékelte a legtöbbre vívószövetség. Az ünnepségen Erős János, az MVSZ elnöke többek között arról beszélt, hogy a 2008-as olimpia után felmerült a kérdés: a pekingi szereplés csak kisiklás volt, vagy egy tartósnak bizonyuló, kedvezőtlen folyamat egyik megnyilvánulása.
"Erre határozott válasz érkezett, a magyar vívók különböző korosztályok világ- és Európa-bajnokságain összesen 28 érmet, köztük tíz aranyat, hét ezüstöt és 11 bronzot nyertek 2009-ben" - összegzett a szövetségi vezető, majd hozzátette: "Csak a siker adható el a szponzoroknak, így a jó eredményekből az egész vívósport építkezik."
A MAGYAR VÍVÓSZÖVETSÉG DÍJAZOTTJAI, 2009 |
Az év legjobb férfi vívója: Decsi Tamás Az év legjobb női vívója: Nagy Orsolya Az év csapata: férfi párbajtőr válogatott (Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter) Az év legeredményesebb csapatának edzői: Dancsházy-Nagy Tamás, Udvarhelyi Gábor Az év legeredményesebb szakosztálya: Budapesti Honvéd SE |
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.