2009. április. 10. 15:28 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. április. 10. 15:24 Sport

Megérte egy fontért eladni a Hondát?

Egy japán újság értesülései szerint a Honda Motor mindössze egy fontért (1,46 dollárért) adta el Forma-1-es csapatát Ross Brawnnak, az istálló vezetőjének. A költségeket nagy részben azonban továbbra is a japánok állják.


A két pilóta: Button és Barrichello
© AP
„A decemberi döntésünk óta, miszerint kiszállunk a Forma-1-ből az volt a célunk, hogy valahogy biztosítsuk a csapat F1-es jelenlétét – nyilatkozta a Honda egyik vezetője. – Az ár nem számított. Semmiképpen nem akartok olyan vevőnek eladni, aki darabonként értékesíti a csapatot és csak a haszon érdekli. Szerettük volna, ha megvédi a több száz munkahelyet és úgy gondolom, helyen tettük.”

A Honda több mint 20 milliárd jent, azaz 200 millió dollárnak megfelelő összeget ölt Forma-1-es csapatába. Március 31-ig bezárólag ugyanakkor 80 milliárd jen bevételre tettek szert, 87 százalékkal kevesebbet, mint az előző üzleti évben. A csökkenés persze pánikot is kelthet, de nem biztos, hogy a japán cégnek jó oka volt túladni F1-es csapatán.

Egyrészt az idei autót anno az ő pénzükből fejlesztették, másrészt a Honda az egyfontos vételár mellett nagyjából 120 millió eurós támogatást is nyújtott a csapatnak, így tulajdonképpen japán pénzből, de a japánok neve nélkül érte el eddigi sikereit az immár BrawnGP elnevezésű gárda. Ross Brawn ugyanakkor oldotta az érzékelhető lélektani veszteséget azzal a kijelentésével, hogy Honda-motorokkal valószínűleg nem tudtak vola ilyen sikereket elérni, ehhez kellett és kell a Mercedes.

párizsi olimpia 2024
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.