Eddig 90 ország ratifikálta az UNESCO doppingellenes konvencióját
Eddig 90 ország – köztük Magyarország is – ratifikálta az UNESCO doppingellenes konvencióját.
John Fahey, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) elnöke szerdán Pekingben közölte, hogy a jelenlegi létszámot az Egyesült Államok, Kuba és Belgium csatlakozásával érték el, a ratifikálásukat hamarosan hivatalosan is regisztrálják.
Fahey, aki a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) közgyűlésének 120. ülésszakán szólalt fel, emlékeztetett arra, hogy 2003-ban, a doppingellenes világkonferencián 190 ország vállalt kötelezettséget a dokumentumnak még 2006 előtti törvénybe iktatására.
Az Egyesült Államok ratifikálása kulcskérdés Chicago 2016-os olimpiarendezési jelöltsége szempontjából, mivel a NOB immár követelményként írja elő minden jelöltnek a konvenció aláírását.
Jacques Rogge NOB-elnöke üdvözölte, hogy hazája, Belgium is csatlakozott a megállapodáshoz, és felszólított minden országot: gyorsítsák meg a ratifikációs folyamatot.
Május közepén a WADA vezetői reményüket fejezték ki, hogy a pekingi olimpia idején elérik a 100 aláírót.
Az UNESCO-konvencióhoz való csatlakozás eszköz a kormányok számára a WADA nemzetközi doppingellenes kódexének elfogadásához, mivel sok olyan ország van, amely törvényei szerint egy magánszervezet – mint például az ügynökség – dokumentumát nem emelheti jogerőre.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.