A keddi Bajnokok Ligája-meccsek parádésak voltak, szerdán pedig az európai futballelit másik fele is megméreti magát, a felhozatal nem lesz gyengébb. A Chelsea-Juventus összecsapás pályázik a „nap meccse” címre, a címvédő otthon kezdi meg a menetelést.
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ: |
E-csoport Sahtar Doneck (ukrán)–Nordsjaelland (dán) 20.45 Chelsea (angol)–Juventus (olasz) 20.45 Tv: Digi Sport1 F-csoport Lille (francia)–BATE Boriszov (fehérorosz) 20.45 Bayern München (német)–Valencia (spanyol) 20.45 Tv: ZDF G-csoport Barcelona (spanyol)–Szpartak Moszkva (orosz) 20.45 Tv: Digi Sport2 Celtic (skót)–Benfica (portugál) 20.45 H-csoport Manchester United (angol)–Galatasaray (török) 20.45 Braga (portugál)–CFR Cluj (román) 20.45 |
Ahogy a fenti névsorból is látszik, újonc is akad a topcsapatok versenyében, hiszen először mutatkozik be a BL-ben a dán Nordsjaelland, újra itt van a Kolozsvár (Vass Ádámmal a soraiban!) és a BATE Boriszov. Ez csak azért említésre méltó, mert ennyi erővel a Debrecen is itt lehetne, vagy újoncként a Videoton, be lehet keveredni a legjobbak közé, ahogy a mellékelt ábra mutatja. Szájkarate helyett edzeni kell, meg hajtani, meg küzdeni, és akkor menni fog.
Valószínűleg a Barcelona bemutatkozása vonzza a legtöbb érdeklődőt majd, hiszen Tito Vilanova – aki Guardiola után lépett a reflektorfénybe – először meccsel csapatával a BL-ben. „A BL a legfontosabb a bajnokság mellett, az első meccs pedig sorsdöntő a számunkra. Hiába van még öt meccs utána, ha nem nyerünk, hátra kerülünk a sorban, így maximumra kell törekednünk. Korai a döntőről beszélni, lépésről lépésre kell haladni.” Igaza van, görcsölni fölösleges, de azért kijelenthető, hogy Barcelona-győzelmen kívül minden más eredmény a csalódás kategóriájába sorolható Katalóniában. Puyol hiánya fáj a Barcának, és David Villa lábában is kevés a meccs, sérülése után még nem teljes a felépülése, azaz valószínű, hogy a kispadon kezd a kiváló csatár. Fabregas sokszor csere, de a hétvégén a Getafe ellen kezdőként játszott nagyot, azaz lehet, hogy megint kezdeni fog. Jordi Alba és Sanchez játéka is kérdőjeles, szóval van gond a Barcelona háza táján. A Moszkva sokat nem veszíthet a meccsen, ez előny is lehet a számukra, az előzetes tervezésnél aligha számoltak ponttal vagy pontokkal a nyitómeccsen.
A Manchester United tavaly óriási kudarcként élte meg, hogy az Európa Liga tagjaként vett részt az európai futballcirkuszban, lemaradt a BL-ről. Azóta van egy Van Persie nevű „izgága” focistájuk, Ferguson mester alighanem az év igazolását hajtotta végre a nyáron. A holland zsenivel bármire képes a csapata, akár a végső győzelemre is. Sérültjeik vannak, Rooney és Evra hiánya lehet a legfájóbb, bár előbbi amúgy sincs jóban a mesterrel manapság, de ha egészséges volna, valószínűleg pályára léphetne. A Manchester ellenfele a Galatasaray lesz, 19 éve találkozott a két csapat utoljára az Old Traffordon, az elég sima volt, négyest kaptak a törökök, gólt nem tudtak rúgni. Igaz, az a meccs régen volt, és bár Ferguson mester biztos emlékszik rá, a mai meccshez nem sok gyakorlati hasznot húzhat abból a sikerből. Ennek ellenére csalódás volna a döntetlen is, a manchesteri szurkolók – a tavalyi éhség után – alighanem mészárlást várnak a csapatuktól.
A nap meccseként aposztrofált Chelsea-Juventuson bármi lehet. A BL címvédője – bár tavalyelőtt érdemelte volna meg az elsőséget, és tavaly érte el – veretlenül áll 4 forduló után az angol bajnokság élén, a Juventus 3 kör után ugyanezt hozza az olasz pontvadászatban. Ráadásul a torinóiak negyvenkét (42!) meccs óta nem kaptak ki bajnokin. Jó formában játszó két együttes találkozik, ez biztos. A tavalyi Chelsea-hez képest az ideiből hiányzik Drogba, ez akkor is fáj (még a semleges nézőnek is), ha Londonban úgy érzik, hogy teljesen betöltötték a klasszis távozása után keletkezett űrt. A Chelsea az elmúlt BL-szezonban hat meccsből hatot nyert Londonban, erre mondják, hogy magasan van a léc. A Juventuson múlik, hogy magasabbra kerül-e, vagy lepottyan.
A csoportmeccsek első napja után nem sok mindent lehet kívánni, csak annyit, hogy ez a második nap se legyen rosszabb. Kiváló meccsek, sok gól, és igazi nagy dráma is előfordult a keddi fordulóban, elég csak a Real Madrid-Manchester City összecsapást felidézni. A második 16 együttes sem gyengébb, tehát minden remény megvan, hogy csúcsfocit lássunk. Kell is, sok volt a szünetben a magyar bajnoki és/vagy kupameccs, már majdnem elfelejtettük, milyen az igazi labdarúgás. A mienkre sajnos cseppet sem hasonlít.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.