2012. július. 29. 22:35 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 29. 22:31 Csapatsportok

Babos könnyedén jutott a 2. fordulóba

Babos Tímea két sima játszmában nyert a kazah Galina Voszkobojeva ellen a londoni olimpia tenisztornájának vasárnapi játéknapján, ezzel bejutott a második fordulóba, a legjobb 32 közé.

A mérkőzés, amely az esőzés miatt csúszással kezdődött, majd az első szett után újra félbeszakadt, összességében 1 óra 7 percig tartott.

A világranglistán 66. helyezett Babos a második esőszünet előtt megnyerte a nyitó szettet, majd miután újra elkezdődött a játék 5:2-re elhúzott, két meccslabdához jutott és már az elsőt értékesítette.

Babos a második fordulóban a cseh Petra Cetkovska és a hetedik helyen kiemelt német Angelique Kerber összecsapásának győztesével játszik. Kerber jelenleg a hetedik a világranglistán.

"Kivételesen jól jött, hogy az elmúlt napokban a szokásosnál kevesebbet tudtunk gyakorolni - idézi Babost az a közlemény, amelyet a játékos menedzsmentje juttatott el az MTI-hez. - Nagyon jól éreztem magam a pályán, lazán és felszabadultan teniszeztem. Jó hatással van rám az itteni hangulat, hogy biztatjuk egymást, szurkolunk a másiknak. A mai meccsen jókor jött az esőszünet, bár nem ilyen hosszan. Az első szett vége felé kezdett feljönni az ellenfelem, de a folytatásban nekem kedvezett, hogy picit csúszósabb volt a fű. Most sokkal jobban érzem a játékot, mint néhány hete a wimbledoni Grand Slam-verseny alatt. A hangulat is feldob és sokat segített, hogy két hétig az Egyesült Államokban készülhettem. Úgy játszottam mérkőzéseket, hogy a szokásosnál sokkal kisebb volt a tét. Az ottani játék sokat hozzátett a jelenlegi formámhoz."

Eredmény, női egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
  
Babos Tímea-Voszkobojeva (kazah) 6:4, 6:2

párizsi olimpia 2024
hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.