Panyik Gáborné versenyigazgató, a Corvinus Egyetem Sör- és Szeszipari Tanszékének adjunktusa elmondta, a Gyulán...
Panyik Gáborné versenyigazgató, a Corvinus Egyetem Sör- és Szeszipari Tanszékének adjunktusa elmondta, a Gyulán áprilisban zajlott versenyre összesen 791 induló érkezett nemcsak Magyarországról, de Szlovákiából, Csehországból, Romániából, sőt Örményországból is. Nyolcvanhat párlat kapott aranyérmet, közülük húsz champion minősítést. Utóbbiakból választotta ki a zsűri a legjobbat, az agárdi szilvapálinkát.
A győztes pálinkát a korábbi évek nyertes párlataihoz hasonlóan "megőrzendő nemzeti kincsként" helyezték el külön vitrinben a Mezőgazdasági Múzeumban.
Habsburg György, Magyarország európai uniós nagykövete, a verseny fővédnöke a verseny kapcsán elmondta:
Magyarországon mintegy 300 ezren foglalkoznak pálinkafőzéssel. A gazdasági válság idején fontos, hogy az ország minőségi termékek készítésével foglalkozzon. A magyar pálinka ismertté válását és minőségének fenntartását pedig az ehhez hasonló versenyekkel lehet biztosítani.
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter azt emelte ki, hogy a magyar pálinka értékhordozó, része a történelemnek, a mindennapoknak. Oroszné Dr. Prekop Erzsébet, a Pálinka Nemzeti Tanács elnöke szerint viszont külföldön még nem eléggé ismert, ezért további támogatásra van szüksége, hogy megkapja a jól megérdemelt helyét a vodka, a konyak és a whisky mellett.