2013. november. 13. 13:41 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 13. 15:56 Shake

Alig tudták hova tenni a nászajándékot

Több kosárnyi pénzt szállíttatott jövendőbelije otthonába nászajándékként egy férfi a kelet-kínai Csöcsiang tartományban.

A több tucatnyi kosárban a menyasszony családja a hagyományos ajándékok mellett szerencsét hozó, piros színű masnival átkötött pénzkötegeknek örülhetett. A több mint száz kilogrammot nyomó bankjegyek összeszámolva összesen 8 888 888 jüant (körülbelül 320 millió forint) tesznek ki, ami a kínai számmisztikában a szerencsehozónak számító nyolcas számjegy miatt is üzenetértékű.

A kosarakat a családhoz szállító kínai munkások képe bejárta szerdán a kínai internetet, többen az elmúlt években divatos "tuhao", vagyis az újgazdag jelentésű, negatív csengésű jelzővel illették a férfit.

A vőlegények pénzajándéka mindennaposnak számít Kínában. Az összege tartományonként, sokszor pedig városonként is változik. Egy nem hivatalos összeállítás szerint "legdrágábbak" ma a sanghaji arák, "áruk" 100 ezer jüannál (3,6 millió forint) kezdődik, és a szülők itt a lakást is elvárják.

Ezzel szemben Pekingben például 10 ezer jüan (360 ezer forint), Hszincsiang-Ujgur autonóm területen 8888 jüan az ár, de Csungkingban például egyáltalán nem szokás fizetni.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?