Shake hvg.hu 2013. február. 15. 07:13

Stohl András igencsak kiszínezhette börtönös történeteit

Javában zajlik a nyomozás a Magyar börtönpokol című könyvben leírtak miatt, amelyben Stohl András mesélt a rácsok mögötti világról. A történetek nagy része a Budapesti Fegyház és Börtön szerint nem igaz, emiatt jelentették fel a színészt rágalmazás és hivatal jó hírének megsértése miatt - írja a Blikk.

Alighanem a bíróságon is szóba kerül majd az a sztori, amelyről Stohl is mesél a kötetben. Buci azt állítja többek között, hogy együtt raboskodott azzal az elítélttel, akiről egy nevelőtiszt mesélte el neki fogva tartása második napján, hogy régen milyen brutálisan kínzott meg egy papot.

Stohl szerint 20 éve, 1993 óta van rács mögött az ijesztő külsejű rabtársa, mert különös kegyetlenséggel megölt egy papot. Stohl azt mondja: a tiszteletes herezacskóját százas szögekkel szegezte ki a gyilkos. Csakhogy ilyen rituális, vagy talán szexuális indíttatású, pap ellen elkövetett emberölésről az akkor aktív főnyomozók nem tudnak - írja a Blikk.

Sándor István Papa szerint nem volt ilyen emberölés. "Nem emlékszem ilyen jellegű, pap ellen elkövetett gyilkosságra. Ha lett volna ilyen, arról tudnék. Igaz ugyan, hogy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében történt akkoriban egy papgyilkosság, de ott rablás volt az indíték, és nem kínozták meg a tiszteletest. Ha hazánkban egy egyházi személy herezacskóit szöggel ütik át, arra egész biztosan ma is emlékeznék" – mondta.

Doszpot Péter 1990-től volt életvédelmi nyomozó Pest megyében, de a Stohl-könyvben leírt szexuális jellegű bűncselekményről szintén nem tud. "Hasonló, pap ellen elkövetett, kínzásos gyilkosság tudtommal nem történt. 1995-ben viszont én voltam a felderítője egy törökbálinti esetnek, ahol agyonütötték a plébánost, hogy kirabolhassák, és elvigyék az összegyűjtött adományt. De, ugye, ez nem az a sztori" – mondta az egykori főnyomozó.

hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.