Shake hvg.hu 2012. március. 02. 13:55

Clooney: „Azt mondják meleg vagyok? Leszarom.”

George Clooney egy melegmagazinnak adott interjújában vallott arról, hogy mit gondol a melegházasságról és azokról a híresztelésekről, hogy homoszexuális.

„Vicces, mert soha nem jutna eszembe, hogy fel-alá ugrálva bizonygassam, hogy hazugság” – vallotta George Clooney a The Advocate című amerikai melegmagazinnak. „Ez igazságtalan és goromba lenne a homoszexuális jóbarátaimmal szemben” – így folytatja Clooney, akiről időnként lába kél a hír, hogy a saját neméhez vonzódik és csupán alibiként tart maga mellett női bombázókat. "Kinek fáj, ha valaki azt gondolja, hogy meleg vagyok? Már rég halott leszek, és még mindig azt fogják mondani az emberek. Leszarom" - szögezi le a színész.

George Clooney barátnőjével Stacey Keiblerrel az Oscar-díj gálán
AP / Chris Pizzello

Azt sem bánja, ha valaki viccelődik a vélt, vagy akár valós homoszexualitásán. Brad Pitt például azt válaszolta egyszer arra a riporteri kérdésre, hogy mikor fognak összeházasodni Jolie-val: „Amikor a barátomnak, Clooney-nak is végre joga lesz házasodni”. A két színész tényleg jóbarát, Clooney szerint pedig az ilyen viccek jót tesznek az ügynek: „Megmutatják, hogy mennyire nevetséges ez az egész", mondja az Oscar-díjas színész, aki nem szeretné rossz színben feltüntetni a melegeket, sőt az azonos neműek közötti házasság egyik szószólajéként tartják számon. „Archaikus a mostani kormány hozzáállása, de lesz idő, amikor a házassági jogegyenlőségért folyó harc lesz idejétmúlt” – véli Clooney, aki szerint a fiatal konzervatívoknál sem téma ez már. "A kormánynak szüksége van egy következő generációra, hogy az emberek szintjén gondolkozzon."

Az USA-ban eddig hét államban engedélyezték a melegek házasodását, New York államban például tavaly július óta engedélyezik a melegfrigyet.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.