Shake hvg.hu 2012. január. 10. 19:37

Élénkítik a brit gazdaságot a Middleton-imitátorok

Több mint egymilliárd font pluszbevétellel gyarapították az elmúlt egy évben a brit gazdaságot Kate Middleton utánzói. Vilmos herceg polgári származású felesége minden nyilvános megjelenésével újabb és újabb divathullámot indít el: öltözetét, sminkjét, hajviseletét napokig elemzik divatszakértők a brit lapok celebrovataiban - és a hercegnő mindig a legkiválóbb értékeléseket kapja.

A jó kritikával jól járnak a brit divatboltok is: kiskereskedelmi szakértők kimutatása szerint a brit hölgyek évente átlagosan 250 fontot (95 ezer forintot) áldoznak csak arra, hogy úgy nézzenek ki, mint Vilmos herceg 30 éves neje.

A The Sun - a legnagyobb brit bulvárlap - által közölt adatok szerint például 300 százalékkal ugrott meg a hercegnő jegygyűrűjéhez hasonló utánzatok kereslete.

Vilmos 2010 novemberében néhai édesanyja, az 1997-ben elhunyt Diana hercegnő jegygyűrűjével jegyezte el kedvesét. Vilmos herceg édesapja, Károly trónörökös is ugyanezzel, az akkor 28 ezer fontba kerülő gyűrűvel jegyezte el 1981-ben a 20 éves Dianát.

Kate Middleton
AP

Az apró gyémántokkal kirakott, zafírkővel díszített 18 karátos aranygyűrű mai piaci értéke meghaladja a 200 ezer fontot (75 millió forint), ám eszmei értékét szakértők 32 millió fontra (több mint tízmilliárd forintra) taksálják. Az utánzatok ára természetesen meg sem közelíti ezt: kiviteltől függően 35 és 199 font között kaphatók a gyűrű másolatai.

A hercegnő öltözetéhez hasonlító ruhák forgalma 500 százalékkal, az általa viselt cipők utánzatainak értékesítése 100 százalékkal szökött fel, és a fodrászatok arról számolnak be, hogy Katalin nyilvános megjelenései után rengeteg fiatal leány rendeli meg az éppen aktuális hercegnői frizurát.

A The Sun által megszólaltatott kereskedelmi elemzők szerint az összgazdasági szinten számolt egymilliárd fontos éves bevételi többlet is "óvatos becslés".

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.