2011. december. 29. 10:56 MTI Utolsó frissítés: 2011. december. 29. 10:53 Shake

"Bedobóemberek" állnak munkába a milánói metróban

Markos ellenőrök nyomnak be minél több embert a milánói metrószerelvényekbe. A tokiói metrótól kölcsönzött módszert januártól alkalmazzák az olasz városban.

Addig utazzatok a metrón, amíg össze nem nyomnak! - adta hírül a milánói sajtó a közlekedési újdonságot.

Az egyes számmal jelölt és a városközponton áthaladó metróvonal öt állomásán kísérleti jelleggel alkalmazzák a "bedobóembereket". Olaszul ezt a nevet kapta az az összesen harminc ellenőr, akinek feladata a reggeli és délutáni csúcsforgalomban a "közlekedési káosz enyhítése az utasok minél gyorsabb le- és felszállásának segítésével" - közölte a milánói közlekedési vállalat.

Az olasz nyomóemberek nem viselnek fehér kesztyűt, mint japán kollégáik, de munkájuk pontosan ugyanaz lesz. Reggel nyolc és tíz óra között, valamint délután fél öttől hét óráig tuszkolják be az utasokat a metrókocsikba. Munkába állításukat az indokolta, hogy újévtől a gépjárműveknek fizetős lesz a városközpontba való behajtás, ezért a metróval utazók számának jelentős növekedése várható. A közlekedési vállalat sűrűbbé teszi a járatokat, de ha az utasok nem igyekeznek a le- és felszállással és nem nyomulnak be elegen a kocsikba, túl nagy lesz a tömeg a peronokon. Ezen fognak a nyomóemberek segíteni.

Az 1964-től működő milánói metrónak most épül a negyedik és ötödik vonala. A metróhálózat 75 kilométer hosszú 88 állomással, napi félmillió utassal.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.