2011. május. 30. 08:58 life-style.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 30. 08:29 Shake

Egy arab nő is megmászta a világ legmagasabb hegycsúcsát

A 40 éves nő május 21-én, egy négyfős expedíció tagjaként jutott fel a 8848 méter magas Mount Everestre - tudatta az...

A 40 éves nő május 21-én, egy négyfős expedíció tagjaként jutott fel a 8848 méter magas Mount Everestre - tudatta az expedíció szervezőinek szombaton Dubajban kiadott közleménye.
   
Suzanne al-Houby két éve készült a földkerekség legmagasabb pontjának megmászására és 51 nap alatt ért fel a csúcsra.
   
"Soha nem felejtem el a pillanatot, amikor megvalósult az álmom, és láttam magam körül a világ legmagasabb hegycsúcsát jelző zászlókat" - mondta a palesztin hegymászónő, aki "az arab nőknek ajánlotta" sikerét.
  
A Csomolungmaként is ismert hegycsúcsot 1953 óta körülbelül háromezren mászták meg, köztük mintegy száz nő.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.