Shake Lukács Andrea 2010. szeptember. 30. 20:12

A tangalifting kerek feneket ígér – de valóban hatásos?

Miamiban tangaliftingnek hívják a fenékpárnázó és -emelő metódust, mely a laposabb hátsójú hölgyeken szeretne segíteni. Megkérdeztük Krasznai Zsolt plasztikai sebész véleményét is a beavatkozásról.

"Ha túl sovány a páciens, hazaküldöm, hogy hízzon egy kicsit" - nyilatkozta a Miami tangalifting feltalálója, Constantino Mendieta a Daily Mail fenékplasztikáról értekező cikkében. A régi metódus helyett - amikor implantátumot használtak a hátsó megemelésére és formálására, ő a zsírbefecskendezős módszerre esküszik, melynek alapanyagát a kliens combjából vagy hasából szívja le, majd juttatja be a fenék redőjénél az izmok közé.

Az álomfenék
AP

A Szex és New York egyik epizódjában Samantha évekkel ezelőtt már népszerűsítette a beavatkozást, és az amerikai sikersorozat péereseként kellőképpen elhintette a port. Miamiban pedig, ahol a bikini hétköznapi viseletnek számít, és a kétrészes csökkenő anyagmennyisége egyre szűkebbre szabja a fantázia határait, a nők testtudatát könnyű kikezdeni. Jennifer Lopez milliókat érő hátsóját megirigyelte a partmenti partyváros női lakossága, főleg, hogy az énekes-színésznő maga is floridai rezidens, így bármikor szembejöhet kufferja a pálmák alatt. De vannak más példaképek: Beyoncé és Kim Kardashian sem restek hátat fordítani a kameráknak, ha meg kell mutatni, milyen egy igazi dombormű.

Ám a kereslet a kerekebb fenék iránt a briteknél is megnőtt, és egyre nagyobb számban érkeznek hozzá Miamiba, mondja Mendieta, aki bár a Harvardon végzett, mint sebész, de a tanga-liftinget nem ott, hanem Braziliában tanulta, ahol a Copacabana homokján ezrével napfürdőznek "egy-szál-bugyiban" a rumbától edzett fenekek. A dél-amerikai ország továbbá a plasztikai sebészet hazája, a szikeforgatás mesterei ezért szívesen tanulnak a gyakorlott kollegáktól. Mendieta pedig büszkén számol be a sikereiről, melyekről weboldalán galéria tanúskodik, az elégedett ügyfelek gömbölyű hátsói szerinte magukért beszélnek.

A páciens saját zsírjának előnye, hogy nem veti ki a szervezete, hanem beépül, a vérkeringés részévé válva szövetté alakulhat. Az implantátum elcsúszhat, a másik elterjedt módszer, a macrolane pedig csak időszakos hatású, így úgy tűnik, hogy a "hasról popsiba" módszer a legideálisabb - reklámozza magát az önjelölt amerikai sztársebész, aki szerint pár óra alatt, helyi érzéstelenítéssel elvégezhető a beavatkozás.

Nem mindenki osztja a véleményét, egy másik plasztikázásban jártas tengerentúli munkatársa elmondása szerint van a zsírbefecskendezésnek is rizikója: ha ugyanis mégsem épül be a sejt, akkor elhal, így kisebb porciókban kell bejuttatni az izomszövetek közé, nehogy a végén az egyenetlenül  telítődjön a két domborulat, az egyik fele duzzadjon, másik pedig lógjon.

Feneket fel!
AP
Ugyanígy véli dr. Krasznai Zsolt is, aki hvg.hu-nak elmondta, hogy elenyésző számban végeznek hazánkban fenék-liftinget, és ő maga sem vállalta soha a beavatkozást, éppen a számos rizikófaktor miatt. "A zsírtranszplantáció ősi módszer, és használom én is, de csak kis volumenben, például ajakfeltöltésre" - nyilatkozta a magyar szépészeti sebész. "A zsírszövet ugyanis annyira érzékeny, hogy 10-20%-a biztos elhal, de a konzisztenciája révén akár nagyobb mértékű is lehet a felszívódás, így a hatásfoka megkérdőjelezhető, a sikert garantálni pedig butaság" - tette hozzá a szakértő. Az implantátumokra sem esküszik a páciens hátsó felének esetében a doktor, "a végbél közelében történő vágás plusz veszélyforrást jelent, így nem csoda, hogy idehaza már többen kötöttek ki az intenzív osztályon az elhibázott fenékimplantáció miatt".

A Balaton partján, úgy tűnik, nem fognak feltűnni tömegével a tangaliftinges hölgyek, ha pedig valaki mégis ragaszkodik a fenékemeléshez, annak Miamiba kell utaznia, és rászánni a mintegy hárommilló forintnak megfelelő összeget, Mendietánál ugyanis ennyit kóstál a kezelés.

 

 

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.