2010. június. 30. 21:33 kadarm Utolsó frissítés: 2010. június. 30. 19:27 Shake

Ha végre itt a nyár – milyen napvédőt használjunk?

Abban már majdnem mindenki egyetért, hogy a nap ellen védekezni muszáj, inkább csak az a kérdés, hogyan tegyük. Körülnéztünk a legdrágábbtól a legolcsóbbig és bemutatjuk, hogy mi a különbség a jelenleg kapható napvédők között.

A napvédelem rendkívül fontos téma számunkra, tavaly foglalkoztunk először a napozó krémek piacával, a hvg.hu panoráma rovatába készítettünk külön cikket a városi és a nyaralós napvédőkről.

Az ismertebb márkák mellett nagy kedvencünk volt a Daylong, amely, ahogy a neve is ígéri, (majdnem) egész napos védelmet biztosít, ez különösen gyerekek esetében lényeges. A zsírosságot nem tűrő férfi fogyasztók esetében pedig az Ambre Solaire (kicsit szagos) szinte teljesen vízszerű permete bizonyult igen jó választásnak, bátran ajánljuk őket idén is. A kört most további márkák tesztelésével bővítettük, ismét remek termékeket találtunk. A fizikai és kémiai szűrők közti eltérésekről a TVE oldalán olvashat többet, míg a napsugárzással kapcsolatos alapkérdésekről a napsugarzas.hu oldalon talál inforációt.

Az általunk kipróbált termékek természetesen csak egy picurka szeletét jelentik a piacnak, amelyen riasztó mennyiségű márka van jelen. A német Test magazin vizsgálatai szerint viszont az ismert, marketinggel is jól bejáratott brandek mellett az olcsó, sajátmárkás termékek is lehetnek jók, úgyhogy mindenki döntsön a pénztárcája és az ízlése szerint.

A teszt folytatását ide kattintva érheti el.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.