Mégsem eladó a Beatles stúdiója
A patinás emlékű, elsősorban a Beatles által világhírűvé tett stúdiókomplexum 1929 óta az EMI tulajdona, ám a cég -...
A patinás emlékű, elsősorban a Beatles által világhírűvé tett stúdiókomplexum 1929 óta az EMI tulajdona, ám a cég - amelyet három éve megvett egy befektetési társaság - súlyos anyagi helyzetben vergődik: legutóbbi pénzügyi évéről 1,7 milliárd font (530 milliárd forint) veszteséget jelentett, és nyár elejéig 120 millió fontot kell valahogy összeszednie esedékes banki tartozásainak törlesztésére.
A brit sajtóban elterjedt értesülések szerint az EMI piacra dobná az Abbey Road-i stúdiót is, hogy mielőbb pénzhez jusson. Hosszas hallgatás után vasárnap este azonban a társaság hivatalos közleményben cáfolta hírt, mondván: nem tervezi az Abbey Road-i stúdió eladását, bár elismerte, hogy befektetőket keres a létesítmény megmentésére.
Az Abbey Road-i stúdió eladásáról felröppent értesülések nyomán szinte az egész ország megmozdult. Mások mellett a BBC zenei csatornáit is hallgatók ezrei hívták fel, kérve, hogy valaki - lehetőleg az angol-walesi építészettörténeti örökség kezelője és fenntartója, a National Trust - mentse meg a nemzeti intézménynek tekintett stúdiót.
Az Abbey Road-i stúdió mindazonáltal korántsem csak a Beatles dalait rögzítette. Megfordult itt a leghíresebbek közül Cliff Richard, a Pink Floyd, a U2, az Oasis, Rod Stewart, a Spice Girls, a Take That, Amy Winehouse vagy éppen Placido Domingo is.