2009. szeptember. 07. 05:30 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 06. 21:15 Shake

Titkos szobában rejtegették az elrabolt kisfiút - videó

Rövid időn belül a második gyerekrablós történet sokkolja Amerikát. A rendőrök mindkét esetben jártak a helyszínen, de “nem vették észre” a rejtekhelyet, ahová a gyerekeket rejtették.

Még mindig az első helyen állnak a hírlistákon a Jaycee Lee Dugard kiszabadulásáról szóló cikkek, egyre több részlet kerül nyilvánosságra a 18 évvel ezelőtt, nevelőapja szeme láttára elrabolt lány fogságáról. Közben újabb gyerek került elő: Ricky Chekevdia két évvel ezelőtt tűnt el, miután a bíróság az apjának ítélte a gyermekelhelyezési perben. Az anya ezután megvádolta az apát, hogy molesztálta a gyereket, de a hatóságok nem találtak bizonyítékot. Erre a kisfiút az anyja elvitte, később a nő előkerült, de a gyereket sehol nem találták. A kutatás folyamán hiába vizsgálták át az anyai nagymama házát, ahol a gyereket gyanították, nem találtak semmit. Hasonlóan a Dugard lány esetéhez, ahol 18 éves fogsága alatt kétszer is átvizsgálták elrablója házát és kertjét, de nem vették észre a rejtekhelyet.

A most megtalált Ricky annak köszönhette szabadulását, hogy apja, Mike Chekevdia, aki régebben rendőr és katona volt, majd Irakban is szolgált, folyamatosan megfigyelés alatt tartotta a gyerek nagyanyjának házát és végül sikerült bírósági végzést szereznie a kutatáshoz. A kisfiút és anyját egy 1,5x3,6 méteres, körülbelül 80 centiméter magas titkos szobában találták meg, a gyerek látható örömmel szaladgált a szabadban, miután kiengedték. “Valójában nagyon szomorú volt. Olyan boldog volt, hogy kint lehet. Azt mondta, soha nem mehet ki a szabadba” - nyilatkozta az esetről Stan Diggs őrmester az Illinois állami rendőrségtől.

“Meglepetésünkre Ricky jó állapotban volt. Ahhoz képest, hogy el volt szigetelve abban a házban, anélkül, hogy kimehetett volna, nagyon szociális, udvarias, beszédes kisfiú” - mondta az őrmester a gyerekkel kapcsolatban.

A gyerek anyja és nagyanyja börtönben várják a tárgyalást, a fiatalabb nőt gyerekrablással vádolják és 42500 dolláros óvadékot állapítottak meg, míg nagyanyját segédlet és bűnrészesség miatt tartják benn.

“Nehéz várakozni és nézni, ahogy a dolgok történnek, amikor valaki ahhoz szokott, hogy ő cselekszik. De kivártam az időmet és hagytam, hogy működjön a rendszer” - mondta az elmúlt két évre visszagondolva Chekevdia.

“A hit a legfontosabb, ne adják fel” - üzente a Good Morning America műsoron keresztül Chekevdia azoknak a szülőknek, akiknek gyereke eltűnt és kiemelte a civil szervezetek, a hatóságok és a Facebook közösség szerepét, segítségét. Rickyt a hatóságok vizsgálják, hamarosan visszakerülhet édesapjához.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.