A jól kitűzött életcélok boldogabb jövőt hoznak. De hogyan működik ez?
Mitől jó egy cél? – tette fel a kérdést a Bázeli Egyetem kutatócsoportja.
Majdnem ezer svájci vett részt a vizsgálatsorozat első részében, amelyben az életcéljaikat kellett értékelniük azok fontossága és vélt megvalósíthatósága alapján. Mindezt 10 életterületükkel (például a személyes fejlődéssel, a társas kapcsolatokkal, az egészséggel, a karrierrel) kapcsolatban.
A vizsgálatsorozat négy éven át zajlott, a résztvevők több mint felét kérdezték ki többször is a céljaikról és az életükkel való elégedettségükről.
Az eredmények pedig arról árulkodnak, hogy az életcéljainkkal kapcsolatos gondolataink döntően befolyásolják későbbi életünk során megélt boldogságunk mértékét.
A kitűzött célok fontosságának a szintje kevésbé volt számottevő.
A European Journal of Personality című lapban publikált vizsgálat kulcstényezője az volt, ki mennyire érezte teljesíthetőnek a saját maga elé kitűzött céljait. Akik elérhetőbbnek hitték ezeket, azok közül többen számoltak be magas érzelmi és szellemi jóllétről a későbbi évek során.
Hasonló cikkeket a legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban találhat, amelyben test és lélek kölcsönhatásával, pszichoszomatikával és az öngyógyítással foglalkozunk.
Fizessen elő a magazinra, most sokféle kedvezmény várja.