Más tekintetben is beválik a módszer.

Christopher Lyddy, az Ohio állambeli Case Western Reserve Egyetem munkatársa komoly munkára adta a fejét kollégáival, amikor belevágtak, hogy összegyűjtsék a mindfulness gyakorlásának tudományosan dokumentált eredményeit és hatását.

A Journal of Management szaklapban nemrég publikált cikk négyezer kutatást tekintett át az utóbbi évek mindfulness témában készült szakirodalmi terméséből.

Az írás igen optimista képet festett a módszert gyakorló munkavállalókról és munkahelyekről.

Az összehasonlító elemzés kimutatta, hogy ez a fajta jelentudatosság építően hat az egyéni működésre.

Bizonyítékok garmadája mutatja jótékony hatását többek között a figyelmi képességünkre, az érzelmi működésünkre.

Becslések szerint körülbelül az ébren töltött időnk felében a múltba vagy a jövőbe kalandozik a figyelmünk, és elszalasztjuk a jelen pillanatainak tudatos megélését.

A kutatásokban alkalmazott mindfulness tréningeknek köszönhetően viszont a vizsgált személyek stabilabban tudtak a jelenre fókuszálni.

Mások a munkahelyi kapcsolatokat vizsgálták, amelyekre az empátia és a könyörületesség dimenzióján keresztül hat jótékonyan a mindfulness.

Azokat a munkahelyeket, ahol jelentudatosságra szoktatják az alkalmazottakat, hatékonyabb vezetési kultúra és gördülékenyebb csapatmunka jellemzi.

Az eredmények fényében Lyddy megjegyzi: nem csoda, hogy a gyakorlatban vállalati és állami oldalról is egyre növekvő érdeklődés övezi a mindfulness technikákat.

Használja stresszkezelésre a mindfulnesst! A HVG Extra Pszichológia Teszt különszámban megvizsgáljuk stressz-szintünket, és a megoldásra is adunk tippeket.

Hasonló cikkeket a legfrissebb HVG Extra Pszichológia magazinban olvashat. Keresse az újságosoknál – online megrendelést és előfizetési akciókat pedig itt találhat.