Plázs hvg.hu 2013. július. 17. 17:02

Íme, Európa legtitokzatosabb strandjai - fotókkal

Ha nem szeretjük a zsúfolt strandokat, válasszunk Európa legeldugodtabb partszakaszai közül. A BBC válogatása.

Kelta nyugalom

Skócia északi részén találjuk a Harris szigetet, ahol kristálytiszta, azúrkék víz, és egy kiterjedt, homokos tengerpart vár ránk a Huisinis nevű helyen. Itt nincsenek fagylaltárusok, nem lehet napozóágyat sem bérelni. A civilizációnak igen kevés nyoma van errefelé, az egyik ilyen, amikor a helyi takács eredeti skót gyapjúszövetet árul a parton.

AFP / Marcel Mochet

Francia zug

Franciaországban is elképzelhető egy olyan strand, ahol nincs tömeg, és ahol még érintetlen a természet: ilyen a Côte Sauvage. A strand különlegessége, hogy körülötte fenyő- és zöld tölgyerdők vannak.

Wikipedia

Dolce vita Szardínia szigetén

Az öreg kőházakkal teletűzdelt, 15. században épült olasz falucska, Orosei fekszik a legközelebb ehhez a partszakaszhoz, ami azért sem zsúfolt, mert napi szinten korlátozzák a parkoló autók számát. A másik lehetőség egy 3 kilométeres séta.

Wikipedia / CarloV

Spanyol kékség

Eleve bíztató, hogy a Majorkán fekvő Cala Varques csak csónakkal, vagy egy sziklás gyalogösvényen keresztül megközelíthető. A víz olyan tiszta, mintha egy medencébe csobbannánk, körülöttünk pedig fenyők ágaskodnak. Ezen a vidéken földalatti és vízalatti barlangokat is találunk.

Wikipedia / Olaf Tausch

Mediterrán csönd

A következő helyszín Elafonisi szigete, ami igen közel van Krétához, és természetvédelmi területnek számít. Kocsival vagy autóval megközelíthető, itt is hófehér, érintetlen homokra számíthatunk, itt sem folyik kereskedelem, és a csend itt is zavarba ejtő.

Wikipedia / Gerd A.T. Müller

További részletek itt.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.