2013. július. 09. 18:32 MTI Utolsó frissítés: 2013. július. 09. 18:30 Plázs

A legmodernebb sugárterápiát is elvégezhetik majd Kaposváron

A legmodernebb sugárterápiás kezelés is lehetővé válik azzal az eszközcserével, amelyre 850 millió forintot nyert a kaposvári Kaposi Mór Oktató Kórház és a Kaposvári Egyetem konzorciuma az új Széchenyi Terv Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program pályázatán. A két intézmény 2004-ben hozta létre a Somogy megyei komplex onkológiai centrumot, amelynek sugárterápiás és patológiai eszközparkját érinti a fejlesztés.

Hadjiev Janaki, az egészségügyi centrum alelnöke kedden az onkológiai centrumban tartott sajtótájékoztatón azt mondta: a gépek cseréjére azért van szükség, hogy meg tudják tartani az eddigi magas színvonalat. Emellett beszámolt arról, hogy az egészségügyi centrumban a hét hat napján két műszakban 140-180 beteget látnak el. Sürgős esetben 24 órán belül el tudják kezdeni a sugárkezelést.

Repa Imre, a Kaposvári Egyetem rektorhelyettese, a kórház stratégiai igazgatója azt mondta: a sikeres pályázat jelentős állomás az egyetem és kórház együttműködésében, tíz évre visszanyúló közös munka eredménye.

Gelencsér Attila (Fidesz-KDNP), a Somogy Megyei Közgyűlés elnöke, Kaposvár fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a tízmilliárd forintos pályázati keretből hárommilliárdot osztottak ki és ebből Kaposvár kapta a legtöbbet. "Most már bizton mondhatjuk, hogy az ország egyik legfejlettebb egészségügyi szolgáltató központja vagyunk" – tette hozzá.

A pályázat nyertesének a műszerpark cseréjét másfél éven belül kell elvégeznie.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.