Öt tipp, hogy túléljük az allergiaszezont
Szemégés, tüsszögés és a szűnni nem akaró orrfújás – ezek a tünetek minden allergiás számára ismerősek. A pollenek ráadásul mindenhova eljutnak, ezért nincs menekvés előlük. A legtöbben a gyógyszeres megoldást választják, van azonban pár apró trükk, amellyel gyógyszerek nélkül is enyhíthetőek a tünetek.
Tartsuk távol a virágport a lakástól.
Persze szép időben többet szellőztetünk, mégis, ha tehetjük, csukjuk be az ablakokat és porszívózzunk fel azonnal. Érdemes ilyenkor egyébként naponta-kétnaponta porszívózni és az ágyneműket, pokrócokat hetente kimosni. A légkondicionáló berendezéseket is ellenőrizni kell, ugyanis bármilyen szellőzőnyíláson utat találhatnak maguknak a pollenek. Ha már a portörléstől is allergiás tüsszögőrohamot kap valaki, érdemes maszkot használnia közben.
Szabaduljunk meg a testünkön lévő pollenektől.
Ha a lakással végeztünk, a bőrünk és hajunk felületén megtapadt virágporról se feledkezzünk meg. Lefekvés előtt zuhanyozzunk le és mossunk hajat. A napszemüvegünket is tisztítsuk meg.
Tervezzük meg, mikor töltünk hosszabb időt a szabadban.
A nap folyamán nem egyenletes a szabadban található pollenkoncentráció. Általában a legmagasabb reggel 5 és 10 óra között, a legalacsonyabb pedig az esti órákban. Az sem mindegy milyen idő van, a meleg, szeles napok ugyanis segítik a pollenek mozgását, szemben az esős, hűvös idővel.
Takarjuk el szánkat és szemünket.
Nem kell feltétlenül lemondanunk a szabadban töltött időről, viszont érdemes a kirándulásokra beszerezni valamilyen kendőt, amivel eltakarhatjuk a szánkat és orrunkat, és egy szemüveget.
Tisztítsuk meg a házi kedvenceket is.
Hazaérve hiába takarítunk ki, zuhanyozunk le, kutyánk szőrén rengeteg pollen képes megtapadni. Ezért ha hagyják magukat, a kutyákat is tanácsos megfürdetni a séták után.