2012. február. 23. 13:18 MTI Utolsó frissítés: 2012. február. 23. 13:11 Plázs

Dráguló gyógyszerektől és patikabezárásoktól tartanak Gyurcsányék

A Demokratikus Koalíció (DK) szerint azzal, hogy a kormány a gyógyszertámogatások további csökkentésére készül, a betegek áremelkedésre számíthatnak, a csökkenő forgalom pedig patikabezárásokhoz vezethet.

Varju László független országgyűlési képviselő, a DK pártigazgatója csütörtökön sajtótájékoztatón azzal kapcsolatban fejtette ki véleményét, hogy a keddi Magyar Közlönyben közzétett kormányhatározat szerint - amely az idei és a jövő évi költségvetési hiánycél biztosításához szükséges intézkedéseket ismerteti - a szakminiszternek február végéig javaslatot kell tennie a gyógyszertámogatások idei csökkentésére.

A kormány arra is felhívta a nemzetierőforrás-minisztert, illetve a gazdasági tárca vezetőjét, hogy a Széll Kálmán-tervben közölt, a jövő évi gyógyszertámogatásokat csökkentő lépéseken felül március közepéig tegyenek indítványt további megtakarításra.

A DK-s politikus azt mondta: a kormány ezzel további terhet rak a betegekre, akik közül sokan ezt vélhetően már nem tudják majd elviselni, és kénytelenek lesznek lemondani az orvosságról. Másfelől - tette hozzá - az intézkedések miatt patikák sokasága mehet csődbe, mivel negyedük ma is veszteségesen működik, így a további forgalomcsökkentést aligha vészelnék át, ahogy az árrésbevételek csökkenése is végzetes lehet számukra. A patikák tömeges megszűnése pedig véleménye szerint a gyógyszerellátás biztonságát veszélyeztetné.

Varju László kitért arra is, egyelőre nem ismert, hogy a gyógyszertámogatások további csökkentését mely eszközökkel kívánja elérni a kormány, az viszont látszik, hogy a Széll Kálmán-tervben előirányzott 100 milliárdos megtakarítás után a kabinet ismét ehhez az eszközhöz nyúl, ahelyett hogy elhibázott adópolitikáján változtatna a költségvetési hiány csökkentése érdekében.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.