2012. február. 08. 06:26 MTI Utolsó frissítés: 2012. február. 08. 06:05 Plázs

A kaszinó segítégét is kérhetik a játékfüggők San Remóban

Az olaszországi San Remo kaszinójában a játékszenvedélyben függők saját kitiltásukat kérhetik. A gazdasági válságban egyre többen kérik, hogy ne engedjék be őket a szerencsejáték-barlangba.

Elég aláírni a kaszinó titkárságának nyomtatványát és automatikusan életbe lép a "belépni tilos". A kaszinó bejáratánál álló kidobóemberek jól tudják, kit kell hátra fordítani.

Olaszország legismertebb, a ligúriai tengerparti városban működő kaszinója tíz évvel ezelőtt vezette be a játékfüggők kizárásának módszerét.

Régebben a rokonok kérelmezhették a kaszinótól, hogy a vagyont elherdáló családtagot ne engedjék be. Volt olyan eset is, amikor a kaszinó zárta ki a rulett betegeit. Az utóbbi három évben azonban négyszeresére nőtt azoknak a száma, akik önként kérik kitiltásukat.

Számuk meghaladja a százat és főleg olyan játékosokról van szó, akik a félkarú rablónál töltötték napjaikat - mondta az Il Secolo XIX liguriai napilapnak Silvia Marcuzzo, a San Remó-i L'Ancora (Horgony) pszichoterápiai egyesület vezetője.

Az egyesület ötven, játékszenvedélyben függő személynek nyújt segítséget csoportterápiával és folyamatos ellenőrzéssel.

"Hiába kéri valaki önként, hogy tiltsák ki a kaszinóból, a család segítsége nélkül senkinek sem sikerülhet egyedül. Attól, hogy valaki nem léphet be a kaszinóba, ezernyi más csábításnak engedhet: a kaparós szerencsejáték is függőséget okoz. Az vezet eredményre, ha a játékszenvedélyben függőknél nincs készpénz és egyetlen bankkártya sem" - hangoztatta Marcuzzo.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.