Egy nemrég publikált tanulmány szerint a kutatók hatvan éve nem találják a G-pontot, annak ellenére, hogy már szövetmintákkal, ultrahanggal, illetve MRI-felvételekkel is vizsgálódtak az ügyben – írja a Daily Mail.
Sokaknak okozhat csalódást az izraeli-amerikai tanulmány, amely az elmúlt 60 év szexuális témájú kutatásait – közel száz vizsgálat próbálta már behatárolni a G-pontként emlegetett orgazmikus területet – tekintette át, arra a következtetésre jutva, hogy a kutatók még mindig nem találtak rá a misztikus pontra. „A G-pontként ismert anatómiai terület nem létezik” – szögezte le Amichai Kilchevsky urológus, az átfogó tanulmány vezető szerzője. A tanulmány ugyanakkor kitér arra is, hogy a nők többsége hisz a G-pont létezésében, még akkor is, ha soha nem tapasztalta meg az öröm ezen forrását.
A G-pontot elsőként Ernst Gräfenberg írta le még 1950-ben, különösen érzékeny, idegvégződésekkel ellátott, 1-2 centiméter átmérőjű, bab alakú területként, amely a hüvely belső falán található. A misztikus erogén szónát azonban már az indiai Káma Szutra, illetve a Jaya Mangala is említi – ezek pedig a 11 századból valók.
A korábbi kutatások ultrahang, vagy MRI felvételekkel, illetve szövetmintákkal próbálták meghatározni a G-pont elhelyezkedését. A szövettani vizsgálatok során kiderült, hogy egyes nők hüvelyfalán, egy bizonyos területen valóban több az idegvégződés, de az urológus szerint az emberi test érzékenysége nem kizárólag az idegvégződések számán múlik. Valószínűsíthető ugyanakkor, hogy a G-pontként ismert terület valójában nem más, mint a csikló egy nyúlványa.
A tanulmány részleteit a Journal of Sexual Medicine című tudományos szakfolyóiratban publikálták.