Plázs life-style.hu 2011. május. 26. 19:55

A modern férfinak tokakarcsúsító és hímvesszőápoló kell?

A teljesítménykényszer ott lappang az ágyban, a tükörben, az autóban és a munkahelyen, miközben azt kell elhitetni...

A teljesítménykényszer ott lappang az ágyban, a tükörben, az autóban és a munkahelyen, miközben azt kell elhitetni mindenkivel – partnerrel, gyerekkel, haverokkal –, hogy minden a legnagyobb rendben. Ezek után nem csoda, hogy a felszínen harcedzett, de belül bizonytalansággal küzdő férfiak korábban halnak, mint a nők. Sőt, mindössze 57 százalékuk éri meg a 65 éves kort, de a hetvenet a legtöbben nem is ünnepelhetik - számolt be a Férfikonferencia egyik előadója, Steigerwald Krisztán.

modells.com

Bár a magyar férfiak akár 30-40 százalékkal többet kapnak ugyanazért a munkáért, mint nőtársaik, e fizetésnek egy komoly hányadát nem ők költik el, hanem feleségük, élettársuk, barátnőjük. A fogyasztói társadalom hím tagjai csupán az elektronikai cikkek, a motorikus berendezések és a tévéműsor tekintetében vannak döntéshozó helyzetben a háztartásban.

A konferencián Törőcsik Mária, a Pécsi Tudományegyetem Közigazgatási Karának egyetemi tanára is felszólalt, négy meghatározó férfitrendet emelt ki a jól kereső férfi társadalomból. Ezek között található az überszexuális, a retroszexuális, kreatív avantgarde-ok, valamint az úgynevezett LOHAS (az angol lifestyle of health and sustainabilty rövidítése, magyarul az egészséges és fenntartható életmód) csoport tagjai.

Ha kíváncsi ezekre, és a modern férfi társadalmi szerepének változásaira, illetve az ehhez kapcsolódó marketinges eszközök új irányaira, akkor a hvg.hu cikkében mindent megtalál, kattintson!

hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.