Bár jól megalapozott kutatások jelzik, hogy a táplálékainkat színesebbé, ízletesebbé és kívánatosabbá tevő ételszínezékek és adalékanyagok nem tesznek jót az egészségünknek, úgy tűnik, nem könnyen szabadulhatunk tőlük.
Ezek elhagyása pedig ez nagyon fontos lenne, hiszen vannak viselkedési zavarok, amelyek esetében az E-számok kiiktatása, de legalábbis csökkentése sokat javíthatna a helyzeten. Igaz ez például a hiperaktív gyerekek esetében, ahogy előzőcikkünkbenis szóltunk róla. Tudjon meg többet a cukor határásól, olvassa el a teljes cikket!
Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.