Ezek közül a legtöbbet, az összes rendezvény 70 százalékát március 1. és május 31. között rendezték meg.
Ezek közül a legtöbbet, az összes rendezvény 70 százalékát március 1. és május 31. között rendezték meg.
Az első félévben összesen 690 napnyi nemzetközi konferencia zajlott Magyarországon, amelyek átlagosan 4,3 napig tartottak. A nemzetközi konferenciáknak közel a fele, 45 százaléka 2-3 napos volt, de jelentős, 32 százalékos részesedéssel bír a 4-5 napos rendezvények száma is.
Az év első felében lezajlott 160 nemzetközi konferencián több, mint 43.000 fő vett részt. A 2010 első félévében regisztrált résztvevők száma nemcsak 2009. első félévének adatait haladta meg, hanem 2008 azonos időszakához képest is növekedést mutat.
A németek, britek és franciák "konferenciáztak" legtöbbet hazánkban. A nemzetközi konferenciákon résztvevők 84,9 százaléka külföldről érkezett, míg 15,1 százalékuk magyar volt. Egy-egy nemzetközi rendezvényen átlagosan 12 ország képviseltette magát.
A korábbi évekhez hasonlóan a magyarokon kívül Németországból (74 százalék), Nagy-Britanniából (72 százalék) és Franciaországból (54 százalék) érkeztek leggyakrabban Magyarországra nemzetközi konferenciákra. A középmezőny nemzetei - amerikai, olasz, holland, osztrák, spanyol, cseh és lengyel - közel azonos gyakorisággal képviseltették magukat a nemzetközi konferenciákon.
2010. első félévének legsikeresebb hónapja egyértelműen az április volt 40 konferenciával. A konferenciák számát hónaponként vizsgálva megállapítható, hogy az idei adatok június kivételével túlszárnyalták, sőt helyenként meg is duplázták a 2009. első féléves adatokat.
A korábbi évek tendenciáját követve 2010 első félévében is Budapesten tartották a legtöbb nemzetközi konferenciát, de egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a vidéki helyszínek. A fővárost Pécs, Sopron és holtversenyben Balatonalmádi, Debrecen, Szeged követte, de Győrött, Kecskeméten, Székesfehérváron és Veszprémben is szerveztek nemzetközi rendezvényeket.
A rendezvények helyszínét tekintve a szállodák továbbra is tartják vezető pozíciójukat, sőt az előző évekhez képest tovább növelték előnyüket. Januártól júniusig a nemzetközi konferenciák 84,4 százalékát valamely magyarországi szállodában rendezték meg. A fennmaradó rendezvények 7,5 százaléka kongresszusi központban, 4,4 százaléka pedig egyetemen zajlott.
A nemzetközi konferenciák típusát tekintve a legtöbb konferencia, akár 2009 első félévében, továbbra is orvosi témájú volt, illetve jelentős százalékot képviselnek a gazdasági és egyéb témakörök is. Az utóbbi kategóriában igen széles a skála: politika, sport, vallás és divat is szerepelt a listán.
MTI