Karcsúsító masszázsok: hogyan hatnak?
Korábban leginkább a fájdalmak enyhítésében vetették be a nyomó, gyúró, simító mozdulatokat, míg Freud a hisztéria kiegészítő kezeléseként javasolta a masszírozást. De a masszázsoknak speciális típusai is vannak, amelyek a bőr feszességét, a problémás testrészek körfogat-csökkenését ígérik.
Manapság egyre keresettebbek a bőrfeszesség megtartására, javítására valamint az alakformálásra is alkalmas masszázsfajták; beszélhetünk itt önálló masszázsokról és kombinált szépészeti kezelésekről is. Az önállóan végzett kezelések közül érdemes kiemelni a cellulit- és az úgynevezett rolfing névre keresztelt masszászt.
A cellulitmasszázs – ahogy a neve is utal rá – a comb külső és belső felszínén keletkező elváltozások enyhítésében tesz jó szolgálatot. A cellulit lényegében a kötőszöveti zsugorodás következtében alakul ki, amely a combon lévő bőrfelszínt egyenetlenné, narancshéjszerűvé teszi. Ennek „kisimítására” szolgál a mély, főleg gyúrásból és dörzsölésből álló technika, amelynek hatására a kötőszöveti réteg széttöredezik, így a felette lévő bőrfelszín kivasalódik. Jóllehet a kezelés időtartama általában nem haladja meg a húsz percet, de meglehetősen nagy fájdalommal jár. A cikk folytatódik, kattintson!