33 éves, barna hajú, szép arcú, mosolygós és 170 kilót nyom a mérlegen "Miss Duci".
33 éves, barna hajú, szép arcú, mosolygós és 170 kilót nyom a mérlegen "Miss Duci". A Nápolyban született, de most a toszkán Montecatini Termében élő Angela Scognamiglio után a második helyezett, 500 grammos súlylemaradással a 26 éves, argentin származású Cynthia Fernanda Pereyra lett.
Olaszországból és külföldről összesen 31 résztvevő érkezett a Pisa közeli Forcoliba, a szabályzat előírása szerint mindannyian a száz kilogram feletti kategóriához tartoztak. Huszonegyedik alkalommal rendezték meg a legkövérebb szépségek súlyversenyét. Az idei Miss Cicciona versenye tavaly elmaradt, de az idei folytatás rögtön rekordot döntött: ilyen kövér Miss Cicciona még nem volt. A 2008-as győztes "csak" 156 kilogramot nyomot.
"Minden nap eszembe jut, hogy diétáznom kellene, de az éhség erősebb és legyőzi az akaratomat!" - nyilatkozta Scognamiglio, aki vőlegénye éttermében dolgozik. "És itt mindig van mit enni!" - mesélte Anna. Elmondta, hogy a verseny önbizalmat adott neki, most először volt ennyi hasonló súlycsoportú nő között, akik ugyanazzal a problémával küzdenek: a kilókkal.
A kövérek királynőjének koronájára pályázók között a legkülönbözőbb életkorú és foglalkozású hölgyek indultak a 19 éves diáklánytól a 40 éves kabaré-színésznőig. Senki sem maradt díj nélkül: Anna Scognamiglio megkapta a Miss Mozi szalagot is, a többiek a Miss Szimpátia, Miss Szépség, Miss Top Modell díjakon osztoztak.
Az egészséges konyhakultúrájáról ismert Olaszországban is népbetegséggé vált a hízás. Egy idei felmérés szerint az olaszok 32 százaléka túlsúlyos (41 százalék férfi, 26 százalék nő), 10 százalékuk kövér. A 6-12 éves gyerekek között 24 százalékot ért el a túlsúlyosok aránya, 12 százalékot a kövéreké. Itália, mint sok másban, a kilókban is két részre szakad: az északi Lombardiában az emberek 33 százaléka túlsúlyos, a déli Basilicatában 54 százalék. Nápolyban még ma is az a közhit, hogy az egészséges gyereknek kövérnek kell lennie. Valójában a délolaszok a főleg anyagi, de kulturális tradíció miatt is szegényesebb, szénhidrátra épített táplálkozásuk miatt hajlamosabbak a hízásra.