Márton György a nettó 830 millió forintból megújult és kibővített Thermal Hotel Harkány átadási ünnepségén rámutatott:...
Márton György a nettó 830 millió forintból megújult és kibővített Thermal Hotel Harkány átadási ünnepségén rámutatott: a fejlesztéseket az a 37,5 milliárd forint európai uniós pályázati forrás generálja, amely ebben a hét évben fordítható a Dél-Dunántúl turisztikai beruházásainak támogatására.
Hozzátette: a pénz mintegy harmadát már kifizették több mint 80 nyertes pályázónak, akik azt turisztikai vonzerő fejlesztésekre, gyógyturisztikai beruházásokra, és egyebek mellett a fogadóképesség javítására költhetik.Az igazgató kiemelte, hogy a Baranya, Somogy és Tolna megyét magába foglaló, mintegy 5300 szállodai férőhellyel rendelkező régióban a már nyertes projektek eredményeként több mint 3500 négycsillagos férőhely jön létre, amely komoly előrelépést jelent az igényesebb vendégeket célzó minőségi vendéglátás irányába.
Hegyi Zsuzsa, a Magyar Turizmus Zrt. dél-dunántúli regionális marketingigazgatója arról szólt, hogy Magyarország és a Dél-Dunántúl turizmusában is kiemelt figyelmet kap az egészségturizmus. Ennek mentén Harkányban, Siklóson, Kaposváron Dombóváron, és egyebek mellett Tamásiban is olyan fejlesztések valósulnak meg, amelyek az ott lévő fürdőket nemcsak a hazai, hanem a külföldi vendégek számára is vonzóvá tehetik.
Példaként hozta fel, hogy a közelmúltban végzett klinikai vizsgálatok alapján Európában a harkányi gyógyvíz az egyik leghatásosabb a pikkelysömör kezelésére. Úgy vélte: ez és a minőségi szolgáltatásról szóló hírek nagy számú német és skandináv vendég érdeklődését kelthetik fel.
MTI