Plázs life-style.hu 2010. július. 07. 09:13

A világ legszebb menyasszonyi ruhái – sok képpel

Bár a menyasszony ruhája jó eséllyel egyetlen alkalomra szól csak és elvileg semmi köze ruhatára egyéb elemeihez, a...

Bár a menyasszony ruhája jó eséllyel egyetlen alkalomra szól csak és elvileg semmi köze ruhatára egyéb elemeihez, a divatnak ezen a területen is jelentős a szerepe. A menyasszonyi ruhák stílusát is befolyásolják a trendek és tervezők, létezik egyfajta szezonalitás és a “tavalyi modell” fogalma sem ismeretlen. Magyarországon is lehet megfelelő ruhát találni, de a legtöbb kölcsönző évekkel kullog a nemzetközi trendek mögött, ami a befektetés nagyságát tekintve tulajdonképpen nem is meglepő. Azokban az országokban, ahol az ara megvásárolja a nagy napra szóló öltözéket, nyilván jóval pörgősebb a piac, érzékenyebbek a résztvevők, ezért vigyázó szemeinket inkább erre a területre fókuszáljuk, ha valódi szépségeket szeretnénk látni. A tervezők maguk is önmegvalósítási lehetőségnek tekintik a menyasszonyi ruha tervezését, úgyhogy időnként egészen furcsa megoldások születnek.

Az esküvő-ipar minden bizonnyal legbefolyásosabb és legismertebb résztvevője Vera Wang. A kínai származású tervező először a korcsolyapályán ismerkedett a divattal, majd 16 évig volt az amerikai Vogue divatszerkesztője. Utána két évig dolgozott Ralph Laurennek és végül 1990-ben nyitotta meg első menyasszonyi ruha üzletét. A legenda szerint azért vágott bele, mert saját esküvőjére nem talált megfelelő ruhát - és milyen igaza volt. Gyakorlatilag pillanatok alatt meghódította az országot és hamarosan világraszóló márkává vált a neve. Mostanra ékszer, parfüm, napszemüveg és hétköznapi ruhák is kaphatóak Vera Wang márkajelzéssel, valamint természetesen számtalan híresség mondta ki az igent a tervező személyre szabott kreációjában. Wang stílusa ugyan változik az újabb és újabb kollekciókkal, alapjában véve mégis ugyanolyan letisztult, elegáns és egyszerű marad, nem egy túldíszített habcsókos fajta tervező.
http://in-vouge.blogspot.com/
A Badgley Mischka márkanév is ismerősen csenghet az esküvői divat iránt érdeklődőknek, de persze nem csak nekik. Mark Badgley és James Mischka nem rögtön a nagy fehérséggel kezdtek, de a 88-as alapítás után öt évvel máris meglátták a fantáziát a hajadonok eme lelkes csoportjában. Ők tervezték Charlotte York második esküvői ruháját a Szex és New York sorozatban és híresek még érdekes választásaikról, ha a cég arcáról van szó. Az Olsen ikreket Sharon Stone követte, majd Teri Hatcher érkezett, kicsit eklektikus, nem? Az oltárhoz tervezett kreációik stílusa talán még Wangénál is visszafogottabb, nagy rajongói a szaténnak, amit ezúttal mi is helyeslünk, itt aztán tényleg van helye ennek a kényes anyagnak. A legutóbbi bemutatójukon ráadásul egészen emberszerű nők mutatták be a ruhákat, meg is lepődtünk.
http://www.white-thread.com/
A piac legfontosabb tervezői közé tartozik még Monique Lhullier is, szerintünk erőltetett a stílusa, de nyilván sokaknak bejön. Ahogy Oscar de la Renta is nagy név ezen a területen is, de a legutóbbi kollekciójáért nagyon nem voltunk oda. Hosszú távon Carolina Herrera teljesítménye egyenletesebbnek mondható, de a mi ízlésünknek túl sokat kísérletezik.
http://fashionfifthavenue.blogspot.com/

Híresen szép esküvői ruhák természetesen nem csak kifejezetten a nagy alkalomra tervezők nevéhez fűződnek, időnként a “rendes” designerek is belenyúlnak a tutiba. Nemrégiben például hatalmas sikert aratott Vivienne Westwood kreációja, amelyet a Szex és New York mozifilmhez készített Sarah Jessica Parker részére. Talán a modell miatt, de minket a legkevésbé sem nyűgözött le, inkább valami hatalmas párnacihához hasonlított. Mivel a menyasszonyi ruhák annyi figyelmet kapnak és oly sok lehetőséget biztosítanak a művészkedésre, sokan kihasználják a lehetőséget: ékszerkészítők, parfümgyártók és cipőmágnások. Mert hiába csökken egyre csak a házasságkötések száma, a menyasszony örök jelkép.

Frey Wille