A város külterületén, a korábbi strandfürdő helyén felépült közel 4 ezer négyzetméteres alapterületű, medencékkel...
A város külterületén, a korábbi strandfürdő helyén felépült közel 4 ezer négyzetméteres alapterületű, medencékkel, valamint wellness és gyógyászati részleggel bővített gyógyfürdő és uszoda építése ötven százalékban uniós forrásból valósult meg. Az ehhez szükséges, mintegy 870 millió forintos összeget a település önerőből biztosította. Balla Jánosné, Nyírbátor MSZP-s polgármestere az átadást megelőző sajtótájékoztatón elmondta: a beruházás része a 3,5 milliárdos összköltségű, Brüsszel által 2,4 milliárd forinttal támogatott Hit és Egészség nevű projektnek, amely a város és térségében vallási-és gyógyturizmus fejlesztését célozza meg.
A komplexum mintegy 2600 négyzetméteres tanuszodai részében egy feszített víztükrű, két termál, valamint egy állítható vízmélységű tanmedence kapott helyet - ismertette a város vezetője. Ennek szomszédságában egy wellness-részleget építettek ki, amelyben három különböző szauna, aromaterápiás szoba, infraszauna, sókamra és masszázshelyiség szolgálja a vendégek igényeit. Az akár 1300 fő befogadására alkalmas fürdő harmadik részlegében pedig az a gyógyászati kezelőtér létesült, amely szolgáltatásaival a Nyírbátorban található, magas ásványtartalmú gyógyvízre épít, különböző fizioterápiás, kórházi-és masszázsszolgáltatásokat nyújtva. A fejlesztés keretében felújították szociális helyiségeket, a szabadtéri medencéket, tovább új parkolókat építettek és díszburkolattal látták el az épület környékét. A polgármester hozzátette: egy közel félmilliárdos, külön projekt révén termálkempinget is építettek; a 16 darab apartmanban 64 főt tudnak elszállásolni, a közeli horgásztó mellett pedig sátorhelyeket alakítottak ki a vendégek számára.
Horváth Gábor, a fürdő üzemeltetését végző, önkormányzati kézben lévő társaság vezetője a jegyárakkal kapcsolatban elmondta: egy egész napra szóló felnőtt belépőjegy 1.300 forintba kerül, ami felveszi a versenyt a térség élményfürdőinek áraival. Hozzátette: a helyieket kedvezményre jogosító városkártyával, a belföldi és külföldi vendégeket pedig árkedvezménnyel próbálják csábítani a város új gyógyfürdőjébe. A Hit és Egészség - Máriapócs és Nyírbátor összefogása a vallási turizmus fejlesztéséért címet viselő projekt részberuházásai közül már a végéhez közeledik a máriapócsi kegytemplom felújítása, nemrég pedig elkezdték a nyírbátori templomok restaurálását, valamint az ezeket összekötő várostörténeti sétány építését is. A teljes programot várhatóan 2010 decemberére fejezik be.
MTI