2009. június. 28. 18:20 MTI Utolsó frissítés: 2009. június. 28. 18:09 Plázs

A legszebb női életkor

A nők huszonnyolc éves korukban a legboldogabbak - állítja egy tanulmány.

Kutatók úgy találták, a nők nem sokkal 30 éves koruk előtt a legmagabiztosabbak és a legelégedettebbek a szerelmi életükkel és alakjukkal. És ez az az időszak, amikor a legjobban élvezik a szexet is. Ám a boldogság rövid életű! Ahogy betöltik a harmincat, aggódni kezdenek az öregedés, az őszülés és a ráncok miatt - mutatta ki a felmérés. 
   
A 4 ezer nő válaszait feldolgozó tanulmányt a Clairol Perfect 10 hajfestékgyártó cég készíttette. Szóvivőjük szerint az életben mindennek megvan a csúcsideje, de manapság a harmincadik életévet elérve sem olyan rossz a helyzet - olvasható a The Daily Telegraph online kiadásában.
   
A 25-65 évesek körében végzett felmérés arra volt kíváncsi, a nők mely korukban voltak a legelégedettebbek életük 12 területén. Az eredmények azt mutatják, a nők huszonkilenc évesen a legboldogabbak a karrierjükkel, partnerkapcsolatukkal egy évvel később, harmincévesen, a szexszel pedig huszonnyolc évesen.
   
De harmincon túl sincs minden veszve, a nők harminchárom évesen a legelégedettebbek a pénzügyi helyzetükkel, otthonukkal és családi életükkel pedig harminckét évesen.
   
A nők úgy érzik, gyorsabban öregszenek, mint a férfiak, és külsejüket tízből öten vacaknak ítélték. A megkérdezettek 56 százaléka aggódik amiatt, hogy az öregedéssel veszítenek jó megjelenésükből.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.