2008. február. 23. 14:50 MTI Utolsó frissítés: 2008. február. 23. 14:11 Plázs

Megelégelték az elhízott gyerekek látványát a britek

Az ötéves gyerekek között csaknem minden negyedik, a 11 évesek között pedig minden harmadik túlsúlyos vagy elhízott Angliában egy országos felmérés szerint.

Tavaly és tavaly előtt a brit elemi iskolák tanulóinak 80 százaléka vett részt az országos testsúlymérési programban, míg 2005/2006-ban az elemi iskolásoknak csak a 48 százalékát tudták megmérni. Emiatt a kormányt kritika is érte, ezért tűzték ki célul a 80 százalékos részvételi arányt - olvasható a BBC News honlapján.

Mindkét korosztályban a fiúk bizonyultak hajlamosabbnak az elhízásra, és a szakemberek szerint a 11 éveseknél kissé alá is becsülték a túlsúlyos vagy elhízott gyerekek arányát.

Dawn Primarolo brit közegészségügyi miniszter kijelentette, hogy az adatok nem érték meglepetésként, és szükségesnek érzi, hogy a diákok még nagyobb arányban vegyenek részt a testsúlymérési programban.

A brit kormány nemrég tette közzé 372 millió fontos (130,2 milliárd forint) elhízás elleni stratégiáját. Ebben radikális lépéseket tervez az elhízás ellen és az egészséges életmód terjesztése érdekében. A program egyik elemét januárban már bemutatták: a 11-14 év közötti gyerekeknek szeptembertől kötelező főzőórán kell megtanulniuk az egészséges ételek elkészítésének alapjait.
 
A stratégia további eleme, hogy szigorítják a gyorsétterem-nyitás szabályait, és felülvizsgálják a népszerű, de rendkívül egészségtelen élelmiszerekre (junk food) vonatkozó reklámszabályokat. 32 millió fontból egy sor településen fejlesztik a kerékpáros és a gyalogos infrastruktúrát, létrehozzák az úgynevezett egészséges városok hálózatát.

A 372 millió fontot a kormány három év alatt tervezi elkölteni, és minden évben megvizsgálják majd a program hatékonyságát.
 

hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 12. 19:30

„Itt az alkalmazottak mind gyerekek” – nincs olyan, hogy etikus családi influenszer

Shari 100 dollárt kapott a szüleitől, ha hajlandó volt lefilmezni egy különösen kínos pillanatát. Később kiderült, hogy hívő mormon édesanyja, a milliók által követett influenszer válogatott módszerekkel kínozta a lány kis testvéreit. Egyre több család enged bepillantást az életébe a YouTube-on, az Instagramon és a TikTokon, és még ha a nyilvánosságra vágyó szülők nem is bántalmazók, az anyagilag igen kecsegtető influenszerkedés aligha működhet úgy, hogy a gyerekek érdekei ne sérüljenek. Mit tegyen, aki etikusan szeretné megosztani családi örömeit?