Az elhanyagolt étkezés: reggeli
Az egészséges táplálkozási szokások elsajátításában, majd a minta bevésődésében és életformává alakulásában alapvetően fontos szerepet játszik a családi gyakorlat, az otthoni minta; ugyanakkor nem lehet figyelmen kívül hagyni az iskola, illetve a kortársak befolyásoló szerepét sem - olvasható a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének Táplálkozás és Tudomány című hírlevelében.
Egy angliai vizsgálat során 153 általános iskolában egy teljes tanév során ingyenessé tették a diákok számára az iskolai reggelit. Az összes iskola második-hatodik osztályosai közül 30–30 diákot kérdeztek ki étkezési szokásairól.
A válaszokból az derült ki, hogy az ingyenes reggeli önmagában nem ösztönözte őket táplálkozási szokásaik megváltoztatására. Azoknál a gyerekeknél, akiket nem szoktattak hozzá az otthoni reggelizéshez, rögzül a szokás, amit még ingyen reggelivel sem lehet megváltoztatni. A reggelit elmulasztó gyerek az iskolában figyelmetlen, ingerült lesz, vagy ebédig rosszkedvűen ül. Amit elmulaszt a tanórákon megjegyezni, azt délután csak nehezen, vagy nem tudja pótolni.
Ezért tartják a táplálkozástudománnyal foglalkozó szakemberek fontosnak, hogy a családban váljon szokássá a reggeli, amelyet érdemes változatosan összeállítani. Fogyasszon a gyerek egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret sovány felvágottal, vagy sajttal, idényjellegű zöldséggel, valamint egy bögre tejes italt, joghurtos-zöldfűszeres túrókrémet maggal megszórt pékáruval, esetleg gabonapelyhet vagy müzlit tejjel, gyümölcslével - javasolják a szakemberek.