Tegnap az Országgyűlés megszavazta az új Büntető Törvénykönyvet, amelynek értelmében többek között szigorodnak a drogfogyasztókkal kapcsolatos jogszabályok is - ez pedig a fiatalok tömegeinek megbélyegzését eredményezi - írja blogján a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet.
Ha pálinkát iszol, az rendben van, ha elszívsz egy spanglit, akkor az ördöggel cimborálsz - olvasható a TASZ bejegyzésében. "Abban az országban, ahol minden ötödik férfi alkohol miatt hal meg, míg fűtől senki" - teszik hozzá.
"Miközben Magyarország szigorít, egyre több ország és egyre több politikai vezető ismeri fel, hogy a tiltáson alapuló drogpolitikák kudarcot vallottak. Ma, a drogellenes világnapon hat volt elnök és a világ más vezetői személyiségei közösen szólítanak fel a fogyasztók dekriminalizálására. A kormány megint jó érzékkel ismerte fel a kereszteződést, aztán szokás szerint rossz irányba fordult be rajta..." - olvasható a blogon.
A magyar politikusok azt gondolják, hogy a szigorú jogszabályok “határozott” üzenetet küldenek az ifjúságnak arról, hogy mit szabad és mit nem. Ez a TASZ szerint szépen hangzik, de nem működik. A szigorú drogtörvények a szervezet szerint kiszolgáltatottá és rejtőzködővé teszik a fogyasztókat – megbélyegzik, azaz stigmatizálják a fiatalokat.