Egy tévéműsorban a kormányt egy állapotos nőhöz hasonlították, amely metafora pontosan alkalmas volt arra, hogy mindenki elhelyezhesse benne a saját érvkészletét a kormány működésével kapcsolatosan.
Orbán Viktor egy francia lapnak nyilatkozva a következőket mondta: „Hamarosan jön a nyugdíj-, az oktatási, valamint az önkormányzati reform. Tavasszal teljesen új alkotmány születik. Ezt nevezhetjük forradalomnak, a kétharmados reformnak, amely az alkotmánnyal összhangban történik.” A nyugdíj, az oktatás és a közigazgatás mellett az egészségügy jelentős átalakítása is szóba került a napokban, ráadásul többé-kevésbé a céldátum is ismert: 2011 tavasza.
De mit mondott korábban a Fidesz a reformokról? Súlyos mennyiségű forrás, idézet áll rendelkezésünkre ezen a téren, szilárd elvi állítások, pragmatikus megfontolások, napi politikai érdekek által vezérelt mondatok vegyesen. Két dolog azonban kiemelkedik ebből a tengerből: a támogatás és a pénz. Amikor a szocialista-szabaddemokrata kormányok változtatási szándékairól esett szó korábban, az ellenzéki párt két legfontosabb ellenérve rendre ez volt: társadalmi támogatás, az emberek megkérdezése és felhatalmazása nélkül, valamint források hiányában nem lenne szabad semmilyen átalakításba belevágni - írja Török Gábor. A teljes elemzést elolvashatja Török Gábor blogján.