Nem először lett politikai téma egy borzalmas bűncselekményből. Aki szereti olvasgatni a régebbi újságokat vagy a parlamenti naplót, már a kilencvenes évek vitáiban is felfedezheti azokat a mondatokat, amelyekben a mindenkori ellenzék egy-egy hasonló eset kapcsán a kormány orra alá dörgöli tehetetlenségét és felkészületlenségét - olvasható Török Gábor blogján.
Török Gábor politológust nem lepte meg, hogy az alsóörsi lövöldözésből politikai vita keveredett. Gyorsan megszólalt az MSZP és a Jobbik is, előbbi meglepő állítása szerint az, ami történt, "nem volt megszokott a korábbi kormányzások alatt", utóbbi pedig egyenesen úgy vélte, hogy "a rendőri vezetés a saját állományának életét, biztonságát sem tudja garantálni" – írja. A belügyminisztérium egyetlen mondatos közleményben reagált: "„A szocialista párt jobban tenné, ha a részvétnyilvánításon túl mélyen hallgatna."
Nem először lett politikai téma egy borzalmas bűncselekményből. Aki szereti olvasgatni a régebbi újságokat vagy a parlamenti naplót, már a kilencvenes évek vitáiban is felfedezheti azokat a mondatokat, amelyekben a mindenkori ellenzék egy-egy hasonló eset kapcsán a kormány orra alá dörgöli tehetetlenségét és felkészületlenségét. Elég utalni az 1997-1998-as évek alvilági leszámolásaira, amelyek sokat segítettek az akkori ellenzéknek abban, hogy sikeresen tegye kampánytémává a közbiztonság kérdését. Vagy gondoljunk Fenyő János vállalkozó 1998 februárjában – a választási kampány kellős közepén – történt meggyilkolására, amely után nem csupán az ellenzék bírálta erőteljesen a kormányt (két példa: Torgyán József és Pokorni Zoltán felszólalása), hanem maga a miniszterelnök, Horn Gyula fogalmazta meg a Kuncze Gábor által vezetett belügyminisztériumnak szánt kritikát – írja a politológus. A teljes bejegyzést elolvashatja Török Gábor blogján.