Napi merítés hvg.hu 2010. augusztus. 03. 10:19

Elnökgyereknek lenni néha kiváltság, néha csapás

Hónapokig tartott a médiacirkusz Chelsea Clinton múlt heti esküvője körül: hiába költözött ki ugyanis a család immáron kilenc éve a Fehér Házból, az egykori és persze az aktuális elnökök gyerekeinek sorsa mindig is izgatta a közvéleményt. A Made in America blog szerzője az elnökgyerekek történetéről írt.

Volt, aki tudott élni az apja kínálta – főként politikai – hátszéllel, akadt azonban olyan is, aki teljes mértékben hátat fordított neki, és még a nevét is elhagyta. Ketten közülük ugyanakkor maguk is elnökök lettek. Az ismertebb eset George W. Bushé, akinek apja, az idősebb Bush az Egyesült Államok 41. elnöke volt, ő maga pedig a 43., nyolc kerek éven át. A 19. században azonban az Adams-családnak is sikerült a duplázás: míg John Adams 1797 és 1801 között igazgatta az országot (ő volt egyébként a második az elnökök sorában), addig fia, John Quincy Adams 1825 és 1829 között tölthette be ugyanezt a tisztséget - olvasható a blogon. A teljes bejegyzést elolvashatja a Made in America blogon.

 

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.