A Nokia a világ legnagyobb mobilgyártója, de az eladások terén mért uralmát a Samsung veszélyezteti. Ami az újításokat illeti, picit még rosszabb a helyzet - írja a Tsabeeka blog szerzője.

2007 márciusában, három hónappal az iPhone-üzlet beindulása előtt dobták piacra a Nokia N95-öt, ami szép kis sikert hozott az akkor és most is piacvezető mobilvállalatnak. Ez a modell volt a finnek első GPS-vevővel felszerelt mobiltelefonja. Az iPhone operációs rendszerét és kezelőfelületét dicséri mindenki, az Android pedig a tavalyi év vége óta egész egyszerűen megállíthatatlannak tűnik. A Nokia azon kapta magát, hogy kapaszkodnia kell ebben az új, iPhone-Android világban. Nagyon. Saját visszaesésének egyik okát a cég természetesen az Appe mobiljában látja - ahogy mindenki más is az iparágban - olvasható a blogon.

A Nokia az N8-as mobilt indítja az iPhone és Android ellen, de a blogger szerint nem sok eséllyel, ugyanis a bonyolult gyártó-szolgáltató rendszer miatt az új szoftverfrissítések nem jutnak el a végfelhasználókhoz. Hogy miért? Mert az új szoftverekben nagyon sok a hiba, így a felhasználók, akik megveszik a készüléket, nem magánál a Nokiánál fognak reklamálni, hanem a szolgáltatónál, aki forgalmazza a készüléket. Ez pedig a szolgáltatónak nem kellemes, így inkább nem frissít szoftvert. A blogger teljes véleményét elolvashatja a Tsabeeka blogon.

hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.